Dzieje się na brytyjskim dworze! Niestety, najnowsze doniesienia z życia członków royal family nie przysporzą królowej radości. Chodzi o rozwód księcia Petera - syna księżniczki Anny. Peter i Autumn Phillips wydali właśnie oświadczenie, w którym potwierdzają rozstanie.

Peter i Autumn Phillips rozwodzą się

Decyzja o rozwodzie i dzieleniu się opieką zapadła po wielu miesiącach dyskusji i choć jest smutna, to jest polubowna- czytamy w oświadczeniu małżeństwa. Para chce pozostać "w przyjaźni" i zachować dobre relacje z dwójką swoich dzieci.

Peter i Autumn zaręczyli się w 2007 roku. To dla swojego przyszłego męża Autumn przystąpiła do kościoła anglikańskiego, dzięki czemu Peter zachował prawo do sukcesji. Rok później para wzięła ślub. W 2010 roku na świat przyszła ich pierwsza pociecha. Dwa lata później małżonkowie doczekali się drugiej córki.

Kryzys rodziny królewskiej

Rozwód najstarszego wnuka królowej Elżbiety to i tak najłagodniejszy przejaw ewidentnych problemów rojalsów. Przypomnijmy, że brytyjski dwór zmaga się z zarzutami dotyczącymi pedofilii, które spoczywają na księciu Andrzeju oraz luką po odejściu Meghan i Harry'ego.