Wojciech Korda, twórca takich przebojów, jak "Niedziela będzie dla nas", czy "Nie pukaj do mych drzwi", potrzebuje pomocy. Ze względu na zły stan zdrowia artysta potrzebuje stałej, kosztownej opieki. W dniu jego 77. urodzin za pośrednictwem Facebooka przyjaciele i opiekunowie artysty zaapelowali o finansowe wsparcie leczenia. 

Wojciech Korda jest ciężko chory. Opiekunowie apelują o pomoc

Wojciech Korda w 2015 roku przeszedł pierwszy udar. W ciągu następnych kilku lat doświadczył kolejnych pięciu, a ich nieodwracalne skutki coraz mocniej doskwierają artyście. Według informacji dziennika "Super Express", muzyk większość czasu spędza w pozycji leżącej.

Stan Kordy skomentował jego manager, Andrzej Pakuła: [Wojciech Korda] cierpi na postępującą niewydolność oddechową w przebiegu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i przewlekłego zespołu poudarowego. Dodatkowo ma cukrzycę i nadciśnienie tętnicze. Przebył tracheostomię. Chorobom towarzyszą także objawy zespołu parkinsonowskiego. Ponowne incydenty udarowe spowodowały postępujące spowolnienie psychoruchowe. Nieustannie jest pod stałą opieką i konsultacją wspaniałych lekarzy

Przy artyście czuwają żona, Aldona, syn oraz przyjaciele. Jego stan nie pogarsza się dzięki lekom i rehabilitacji. Aby tak pozostało, Polska Fundacja Muzyczna apeluje o pomoc dla muzyka. 

Wojtek Korda świętuje dziś 77 urodziny - dzielnej walki Wojtek cały czas, trzymaj się! Jesteśmy dumni, że PFM może Go wciąż wspierać. Prosimy pamiętać o wpłatach na konto Wojtka, jak też 1% dla PFM - napisano pod zdjęciem umieszczonym na Facebooku.

Wojtek Korda świętuje dziś 77 urodziny - dzielnej walki Wojtek cały czas, trzymaj się! Jesteśmy dumni, że PFM może Go wciąż wspierać. Prosimy pamiętać o wpłatach na konto Wojtka, jak też 1% dla PFM.

Opublikowany przez Polska Fundacja Muzyczna Czwartek, 11 marca 2021

Wojciech Korda - mąż Ady Rusowicz, ojciec Ani Rusowicz

Wojciech Korda związany był z zespołem Niebiesko-Czarni od 1964 roku do aż do rozwiązania w 1976 roku. Z żoną, piosenkarką Adą Rusowicz założył grupę Ada-Korda i Horda, która aż do śmierci artystki w 1991 roku odnosiła sukcesy. Małżeństwo doczekało się córki. Ania Rusowicz również została piosenkarką. Z ojcem, który oddał ją pod opiekę siostrze matki, nie utrzymuje kontaktów. 

ZOBACZ TEŻ: Ania Rusowicz. Pogodzi się z ojcem? Od lat nie utrzymuje z nim kontaktu!