Od dłuższego czasu możemy zobaczyć aktora w roli Mikołaja w serialu „Plebania”. Mikołaj to czarny charakter, były chłopak Jagny (granej przez Aleksandrę Woźniak). Pojawia się nagle i zaczyna mieszać w życiu dziewczyny. Przez jego interesy z Traczem nie dochodzi do śluby Jagny z burmistrzem (Adam Bauman).

Ponadto, aktor zakończył niedawno zdjęcia do serialu „Pierwsza miłość”. Scenarzyści postanowili, że grany przez Medyńskiego Manuel powróci na ekrany. Były instruktor tańca przebywał w więzieniu za próbę gwałtu na Marysi (Aneta Zając). Manuel pragnie się zemścić na tych, przez których znalazł się w więzieniu.                        

A co teraz planuje Wojciech Medyński? Menadżerka artysty, Mariola Berg, zdradziła nam, że aktor przygotowuje się obecnie do Festiwalu Improwizacji, który odbędzie już jesienią. Sam aktor gra w Teatrze Impro Ab Ovo, który zaliczany jest do „sportów teatralnych”. W spotkaniach grupy widz bierze czynny udział, jest niejako drugim aktorem, a nawet po części twórcą sztuki, która rozgrywa się na jego oczach. Bo właśnie to sugestie widza decydują o przebiegu wieczoru. W Polsce improwizacja znana jest obecnie szerszej publiczności za sprawą programu „Spadkobiercy”.