Kilka dni temu media obiegła smutna wiadomość. Wojciech Młynarski nie żyje. Wybitny artysta, autor tekstów, reżyser i poeta zmarł 15 marca 2017 roku. Dziś Wojciech Młynarski obchodziłby 76 urodziny. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. O śmierci legendarnego twórcy poinformowały jego dzieci, Paulina Młynarska i Jan Młynarski. Przypominamy, kim był Wojciech Młynarski.

„Prześliczna wiolonczelistka”, „Moje serce to jest muzyk” czy „Żyj kolorowo” to zaledwie kilka tytułów z licznej kolekcji tekstów, jakich autorem jest właśnie Wojciech Młynarski. Jednym z najbardziej pamiętnych jego dzieł z pewnością jest utwór „Jesteśmy na wczasach” z 1966 roku. Sam Wojciech Młynarski wyznał kiedyś w jednym z wywiadów, że nienawidził tej piosenki, bo gdziekolwiek się pojawiał, wszyscy chcieli usłyszeć właśnie ją. Bał się, że kolejne utwory nie przeskoczą tego. Niepotrzebnie.

Wojciech Młynarski o poszukiwaniu nadziei

Nie było tematu, którego by nie poruszał w swoich balladach. „O późnej starości”, „o strachu na wróble”, „O przeszkoleniu kamerzystów” -  Lubił wyzwania i chętnie je podejmował. Jego utwory zawsze miały drugie dno, które każdy odczytywał po swojemu. Tak było choćby z piosenką „Jeszcze w zielone gramy”. „To jest piosenka o poszukiwaniu nadziei” – mówił Wojciech Młynarski, a zespół Raz Dwa Trzy wykonał ten kawałek nostalgicznie, ze smutkiem i przygnębieniem, ale była to ich interpretacja.

Wojciech Młynarski życie prywatne

Młynarski był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsze małżeństwo, z Adrianną Godlewską (aktorką) przetrwało 29 lat. Owocami tego związku są córki dziennikarki Agata i Paulina, oraz syn Jan. Drugą żoną poety była Jadwiga Młynarska. To małżeństwo przetrwało zaledwie rok.W ciągu ostatnich trzech lat Wojciech Młynarski borykał się z chorobą. W 2014 roku przeszedł operację serca.

ZOBACZ: WOJCIECH MŁYNARSKI NIE ŻYJE O śmierci artysty poinformował jego syn, Jan Młynarski

15 marca 2017 roku zmarł Wojciech Młynarski. „Taki człowiek jak ja zawsze stoi troszeczkę z boku” – wyznał w jednym z wywiadów. Aktualnie nikt by się z nim nie zgodził. Media społecznościowe przepełniają dziś wspomnienia wybitnego artysty.

Żegnaj Mistrzu! Dziękujemy, za wszystkie piękne słowa i trafne spostrzeżenia. Ogromna strata! – napisała Ada Fijał.

Dziękuje za słowa, za wzruszenia, za pokazanie mi Brela. Za to wszystko, co wiem dzięki Panu. To był zaszczyt mieć świadomość, ze mówimy tym samym językiem. Wielki zaszczyt. Dziękuje. – napisała pod zdjęciem Karolina Korwin Piotrowska.

Dzięki Niemu wiele trudnych chwil w życiu przetrwałem mówiąc sobie "róbmy swoje". Szczególnie dzisiaj to bardzo ważne. Najlepsza broń przed oszustwem, kłamstwem, manipulacją i dziadostwem intelektualnym to ROBIĆ SWOJE.  Straszny żal. Bałem się tego i niestety nadeszło. Umarł Wojciech Młynarski. - napisał  Tomasz Kammel.

Wojciech Młynarski zmarł kilka dni przed swoimi urodzinami. Dziś świętowałby 76 urodziny. Artystę pożegnały tłumy. Oprócz dzieci Wojciecha Młynarskiego, Agaty, Pauliny i Jana Młynarskich, pojawili się także m.in. Daniel Olbrychski, Artur Barciś, Ewa Wiśniewska oraz inni zaprzyjaźnieni z muzykiem artyści.