Wojciech Młynarski nie żyje. Tę smutną wiadomością podzielił się w środę wieczorem syn artysty, Jan Młynarski. Dzisiaj o godz. 20.40 zmarł mój tata Wojciech Młynarski.Trzymałem go za rękę. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali jego i nas przez ostatnie 15 miesięcy. Proszę puścić sobie jakiś jego kawałek i wspomnieć przez chwilę. Wojciech Młynarski był także ojcem dziennikarek Pauliny i Agaty Młynarskiej. Nie wiadomo na razie nic na temat terminu i miejsca pogrzebu Młynarskiego. Będziemy informować, gdy pojawią się takie informacje.

Wojciech Młynarski (ur. 26 marca 1941 w Warszawie, zmarł 15 marca 2017 r.) był poetą, reżyserem i wykonawcą piosenki autorskiej, satyrykiem, artystą kabaretowym, autorem tekstów piosenek i librett. Młynarski był też tłumaczem, ale zasłynął przede wszystkim pamiętnych z autorskich recitali. Młynarski był członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 200 roku. Wojciech Młynarski jest autorem tekstów kultowych polskich piosenek. Napisał m.in. "Jesteśmy na wczasach", "Jeszcze się tam żagiel bieli", "Bynajmniej". Piosenki Młynarskiego wykonywali m.in. Alicja Majewska, Skaldowie i zespół Raz Dwa Trzy. Młynarski napisał ok. 200 piosenek. Autorstwa Młynarskiego jest np. hit "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał". Od 1963 roku Młynarski regularnie występował na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu,  często był też laureatem. Wojciech Młynarski był także autorem przekładów tekstów do polskich wersji musicali „Jesus Christ Superstar” i „Chicago”. W czasach PRL-u Młynarski był pod lupą cenzury ze względu na swoją zaangażowaną twórczość.

W 2013 r. odbyła się I edycja Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w Sopocie. Artysta wziął udział w wydarzeniu. Z kolei w styczniu 2017 r. ukazał się zbiór jego wierszy i piosenek „Od oddechu do oddechu”. Młynarski był dwukrotnie żonaty. Był ojcem trojga dzieci. Doczekał wnuków. Miał niepełne 76 lat (bez 11 dni - 26 marca obchodziłby 76 urodziny).

Od dawna mówiono o ciężkiej chorobie Wojciecha Młynarskiego. O jego pogarszającym się stanie zdrowia informowały także media. Niektóre przekraczały granice przyzwoitości, na przykład pokazując zdjęcia prosto z łóżka artysty. Na temat choroby Młynarskiego i jego relacji z dziećmi pojawiało się wiele plotek. Dementowała je sama Agata Młynarska. Z kolei Paulina Młynarska zaapelowała w środę wieczorem do mediów o poszanowanie żałoby, w jakiej pogrążyła się rodzina Młynarskich:

Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy - napisała na Facebooku córka Wojciecha Młynarskiego, Paulina.