Po uratowaniu Elisabeth Revol okazało się, że wraz z Tomkiem Mackiewiczem udało się jej zdobyć szczyt Nanga Parbat. Niestety, nie byli w stanie oboje zejść z tego ośmiotysięcznika. Na samym szczycie góry himalaistka miała się zorientować, że Mackiewicz jest w bardzo kiepskim stanie i podjęła decyzję o natychmiastowym zejściu z góry. Himalaista zdążył już jednak nabawić się odmrożeń i ślepoty śnieżnej i nie był w stanie zejść poniżej wysokości 7220 metrów.

Gwiazdy żegnają Tomka Mackiewicza. Co napisały?

Historia Mackiewicza i Revol wstrząsnęła nie tylko środowiskiem himalaistycznym, ale też poruszyła dziesiątki gwiazd, które nie są na co dzień związane ze sportami wspinaczkowymi. Doniesienia o stanie zdrowia Mackiewicza i Revol co i rusz pojawiały się w polskich mediach. Nic dziwnego, że zdominowały też Facebook i Instagram. Na profilach wielu gwiazd pojawiły się wpisy dedykowane polskiemu himalaiście. Najwięcej na ten temat historii Mackiewicza napisała Martyna Wojciechowska, która nieraz wspinała się na najwyższe szczyty świata i sama zdobyła tzw. Koronę Ziemi. Nie ona jedna oddała jednak hołd Mackiewiczowi.

Tomasza Mackiewicza w swoich wpisach pożegnali już także m.in. Karolina Korwin Piotrowska, Krzysztof Ibisz, Doda, Marcin Mroczek, Paweł Małaszyński, Paulina Holtz, Anna Kalczyńska i Olga Frycz. Nie zabrakło ciepłych, wzruszających i wyciskających łez z oczu słów. Co gwiazdy napisały w swoich social mediach w związku z tą sprawą?

Zobaczcie w naszej GALERII