W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajął bloger modowy Ekskluzywny Menel. W tym roku miejsca na podium zajęli debiutanci w tym rankingu. 

Najpopularniejszymi polskimi facetami są zdecydowanie muzycy, aktorzy, blogerzy. Tuż za nimi w rankingu możemy znaleźć sportowców i dziennikarzy. Słabo poradził sobie Kuba Wojewódzki (34. miejsce) i Michał Figurski (99. pozycja). To już 4. edycja rankingu TOP 100 Facetów do Zaadoptowania, w której o ostatecznych wynikach decydują same kobiety.

Dużym zaskoczeniem okazały się wyniki tegorocznego rankingu. Ostatnie miejsce na podium zajął Paweł Opydo (10 proc.). To bloger i vloger, znany między z serii filmików wyśmiewającej słabe, według niego, książki. Na drugiej pozycji znalazł się główny bohater ostatnich dwóch części „Pitbulla”, Piotr Stramowski (11 proc.). Piękny zarost, zadziorny irokez, filmowy związek z Mają Ostaszewską czy po prostu niesamowity talent aktorski skłoniły Polki do zagłosowania właśnie na niego?

[Instagram @popydo; AKPA]

 Mężczyzną, którego najchętniej „zaadoptowałyby” Polki, jest Michał SzpakZdobył przygniatającą większość – 31 proc. głosów. Piosenkarz reprezentujący nasz kraj podczas ostatniej Eurowizji pokazał też swoją „inną” twarz w programie Agent Gwiazdy. Kiedyś uważany za lekkoducha, teraz stał się dla kobiet uosobieniem towarzyskiego, piekielnie utalentowanego faceta 

Świetnie poradzili sobie także polscy sportowcy: piłkarze Jakub Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak zajęli odpowiednio 5. i 10. miejsce. W porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem swoją pozycje o 29 miejsc poprawił Marcin Prokop. W czołówce pozostają Igor Herbut i Marcin Dorociński (miejsca 6. i 7.).

Portal i aplikacja mobilna ZaadoptujFaceta zorganizował w tym roku podobny ranking również w innych krajach, m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Brazylii, Kolumbii, Meksyku czy Argentynie. Czym wyróżniają się wyniki w Polsce?

W krajach europejskich takich jak Polska czy Hiszpania, głosujące są bardziej przywiązane do „produktów krajowych”!W tym roku dodaliśmy kilka zagranicznych gwiazd, cieszących się międzynarodową popularnością, lecz Polki postawiły na gwiazdy rodzimego pochodzenia żartuje Tassia Miller, marketing manager ZaadoptujFaceta.pl.

Najwyżej sklasyfikowany Ryan Gosling był dopiero 17. Zobaczcie w naszej galerii najpopularniejszych facetów w Polsce.