Polsat ujawnił właśnie pierwszego jurora programu „World of Dance”. Jak się jednak okazuje wbrew wcześniejszym doniesieniom mediów, wcale nie jest nim Edyta Herbuś. Stacja zdradziła w swoim komunikacie, że uczestników programu oceniał będzie m.in. Michał Malitowski, który przez ostatnie 8 edycji był także jurorem w popularnym show tanecznym Polsatu „Taniec z Gwiazdami”. co jeszcze o nim wiemy? I jaka będzie jego rola w formacie „World of Dance”?

Michał Malitowski - kim jest?

Michał Malitowski to także najbardziej utytułowany tancerz latynoamerykański na świecie. Wraz ze swoją partnerką Joanną Leunis, przyciągają tysiące fanów w największych salach świata na wszystkich kontynentach. Tańczył w londyńskiej Royal Albert Hall, oskarowej Kodak Theatre w Los Angeles czy w mieszczących kilkadziesiąt tysięcy widzów arenach w Japonii i Chinach.

Michał Malitowski zaczął tańczyć w wieku 7 lat w rodzinnej Zielonej Górze, a pierwszym tańcem towarzyskim, którego się nauczył była cha-cha. Ale jego rodzina do dziś wspomina, jak nieustannie trenował w domu słynny „moonwalk” Michaela Jacksona do piosenki „Bad”.

Regularne treningi bardzo się opłaciły, bo przez dziewięć lat z rzędu zdobywał tytuł Mistrza Polski. Jest wielokrotnym zwycięzcą światowego turnieju International Open oraz UK Open. W parze z Joanną pobili również historyczny rekord, wygrywając osiem lat z rzędu najwyższe trofeum słynnego Blackpool Dance Festival. Po zakończeniu kariery turniejowej, Michał Malitowski jako pierwszy Polak oraz najmłodszy sędzia w historii, w maju 2018 roku dołączył do elitarnego grona uznanych arbitrów tego turnieju. 

Michał Malitowski poprzez swój profesjonalizm i miłość do tańca, zyskał również ogromną sympatię polskich widzów i przyciągał miliony przed ekrany telewizorów, będąc jurorem w tanecznych programach Telewizji Polsat „Got to Dance. Tylko Taniec” (4 edycje) oraz „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” (8 edycji). Od września zobaczymy go w fotelu jurora pierwszej polskiej edycji największego tanecznego show na świecie „World of Dance”.

Michał Malitowski jurorem „World of Dance”

Michał Malitowski będzie w nim nie tylko oceniał uczestników, lecz także szkolił ich i motywował w dążeniu do finału. A kto zasiądzie obok niego? Czy faktycznie będzie to Edyta Herbuś, o której spekulowano w tym kontekście? A może Rafał Maserak i Tomasz Barański, którzy również mieli pojawić się na castingach do tego show? Mamy nadzieję, że tego dowiemy się tego już wkrótce!