Nigdy wcześniej nie mieli okazji się poznać, bo pochodzą z dwóch różnych światów: tanecznego i aktorskiego, ale łączy ich jedno: miłość do tańca! Poznajcie parę prowadzących nowy format Polsatu „World of Dance”. Show poprowadzą aktorka Olga Kalicka i tancerz Karol Niecikowski. Kim są? Skąd ich znacie? Z jakich produkcji telewizyjnych możecie ich kojarzyć?

Kim jest Olga Kalicka?

Olga Kalicka  - aktorka, która kocha taniec. Doskonale radzi sobie zarówno na scenie teatralnej, planie filmowym i w studiu nagraniowym. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. W telewizji od wielu lat gra w serialach „Rodzinka.pl” czy „M jak miłość”, dzięki którym zdobyła sympatię publiczności. Jej największą pasją obok aktorstwa jest taniec. Od dziecka trenowała taniec współczesny, jazz i musical dance. W 6. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” wraz z Rafałem Maserakiem doszła do finału, w którym zajęła drugie miejsce. Jej marzeniem jest rola w filmie muzycznym, gdzie mogłaby połączyć aktorstwo i taniec. A czego spodziewa się po programie „World of Dance”?

- Spodziewam się dużych emocji, genialnych tancerzy i niesamowitych pokazów. Program pokaże wszystkie style tańca. Polscy widzowie nie mieli jeszcze okazji oglądać takiego widowiska. To będzie niezwykła szansa, by zobaczyć najlepszych tancerzy z całego świata – mówi Olga Kalicka.

Kim jest Karol „Niecik” Niecikowski?

Karol „Niecik” Niecikowski to tancerz, choreograf i biznesmen. Współtwórca i tancerz grupy Fair Play Crew (gdzie występuje wspólnie z jurorem programu, Roofim), która od lat łączy różne style tańca z teatrem, skeczem i pantomimą. Od 14 roku życia trenował breakdance, dziś najbliższe mu jest poszukiwanie nowych form w tańcu i tworzenie choreografii. W 2011 roku zrealizował swoje wielkie marzenie i zorganizował po raz pierwszy Fair Play Dance Camp - dziś największy edukacyjny festiwal taneczny w Europie. W 2008 roku wziął też w tanecznym show TVN "You Can Dance - Po prostu tańcz". Występ w roli prowadzącego program jest jednak dla niego absolutną nowością. Jak zamierza sobie poradzić z tą rolą?

- W programie będą starał się być dobrym gospodarzem, wsparciem i pomocą dla wszystkich uczestników. Wiem jak stresujący bywa moment przed występem, więc zrobię wszystko, by ich pozytywnie zmotywować – mówi Niecik o swojej roli w programie.

Jak myślicie, jak Olga i Karol sprawdzą się w roli prowadzących show „World of Dance” w Polsacie? Ich zdjęcia znajdziecie w naszej GALERII ;-)