Zabawne zdjęcie, na którym Pierwsza Dama, Agata Duda, wita się z biskupami, zrobione podczas wizyty Papieża Franciszka w Polsce w 2016 roku, zostało wylicytowane podczas tegorocznej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazuje się, że... za rekordową sumę 200 tysięcy złotych!

Fotografia zrobiona przez Jacka Łabędzkiego szybko stała się hitem w sieci. Skulona postać Agaty Dudy szybko została poddana przeróbkom i zaczęła żyć własnym życiem (powstała nieskończona ilość memów!). Można było zobaczyć Pierwszą Damę tańczącą z Johnem Travoltą w „Gorączce sobotniej nocy”, a nawet na scenie z zespołem AC/DC z gitarą w ręku.

Gdy do mediów trafiła informacja, że Agata Duda przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdjęcie ze Światowych Dni Młodzieży, mówiono, że Pierwsza Dama pokazała tym samym, że ma do siebie dystans. Prezydent również wsparł WOŚP 2017 i na aukcji mogliście znaleźć jego spinki do mankietów.

ZOBACZ: WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Padł już pierwszy rekord 25. finału WOŚP!

Jak się okazuje, zdjęcie Agaty Dudy na licytacji WOŚP osiągnęło rekordową kwotę w historii WOŚP! Pamiętna fotografia Agaty Dudy została wylicytowana za sumę aż 200 tysięcy złotych. Spinki do mankietów Andrzeja Dudy wylicytowano za niecałe 7 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Prezydent RP Andrzej Duda wystawił na aukcje narty ze swoim autografem. Zwycięzca ubiegłorocznej akcji zapłacił za nie 17 tysięcy złotych. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: JERZY OWSIAK zostanie zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla?

W tym roku WOŚP Jurka Owsiaka zbierała pieniądze dla dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz w celu zapewnienia seniorom godnej opieki medycznej. Akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparła plejada polskich gwiazd. Za dzień w Brukseli w towarzystwie Donalda Tuska trzeba zapłacić 60 tysięcy złotych, podwójne zaproszenie na pokaz Yves Saint Laurent z Anją Rubik zostało wylicytowane za 51 tysiące złotych, z kolei kolacja w towarzystwie Roberta Lewandowskiego obecnie kosztuje 45 tysięcy złotych. Więcej o hitowych aukcjach WOŚP przeczytacie tutaj.