Wielka gala i błysk fleszy to idealna okazja, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Niestety, jak to zwykle bywa, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. O których kreacjach gwiazdy chciałyby zapomnieć?

Mówi się, że wśród gwiazd od samego początku kreacjami szokowała Madonna. Od lat uchodzi za królową kontrowersji w show-biznesie, a jej kreacja na gali  MET 2016 nie odstawała od poprzednich. Dlaczego znalazła się pod ostrzałem mediów? Kreacja Madonny nie pozostawiała wyobraźni wielkiego pola do popisu. Artystka postawiła na czarną, rockową kreację z domu mody Givenchy, która zaledwie cieniutką koronką przysłaniała jej nagie pośladki, a sutki zaklejone plastrami wielu wprawiły w osłupienie. Była to jedna z najbardziej szalonych kreacji wieczoru, ale jak się jest Madonną, to wiele zostaje wybaczone..

Na naszym polu mamy Joannę Horodyńską, która przez lata budowała sobie pozycję w awangardzie, w wyprzedzaniu trendów. Nic dziwnego, że jej kreacje zawsze wzbudzają kontrowersje, zwłaszcza gdy dowiadujemy się, ile kosztowały. Niedawno stylistka pokazała się w wyjątkowo kosztownej stylizacji. Joanna Horodyńska miała na sobie sukienkę z motywem jaguarów od Stelli McCartney, sztuczne futerko, szpilki Valentino oraz różową torebkę od Chanel. Cała kreacja kosztowała ponad 20 tysięcy złotych. Fani byli zszokowani nie tylko wyjątkową kreacją, ale i jej ceną.

Dziś kreacje gwiazd szokują nas nie tylko ze względu na to, kto je nosi lub ile kosztowały. My widzimy jedynie efekt końcowy, stąd warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które zaważyły na takim a nie innym odbiorze stylizacji. Często okazuje się na przykład, że wpadka wynika z tego, że w ostatniej chwili gwiazda musiała zmienić sukienkę, tak jak było to w przypadku Anne Hathaway i jej oscarowej kreacji z 2013 r.. Wszystko dlatego, że aktorka dowiedziała się, że w takiej samej sukience miała pojawić się Amanda Seyfried. Niestety, stylizacja Anne Hathaway była kompletnie nietrafiona. Sukienka aktorki była niedopasowana do jej sylwetki, co więcej, obiektem zainteresowania stały się …sutki gwiazdy. Co prawda Amanda Seyfried podziękowała później koleżance na Twitterze za poświęcenie, jednak to nieudaną stylizację Anne do dziś pamiętają wszyscy

Na naszym rynku również pojawiają się takie sytuacje. Dawid Woliński powiedział kiedyś, że klasyka zawsze się obroni, ale czy na pewno?Katarzyna Cichopek zaskoczyła swoją kreacją na XVII Charytatywnym Balu Dziennikarzy. Na tej samej imprezie kontrowersję wywołała również kreacja Anny Kalczyńskiej od Łukasza Jemioła.

Jak widać, stylizacje na czerwony dywan zawsze stanowią wyzwanie, ale każdy ma swoje wzloty i upadki. Jak wygląda to na naszym rynku? Zobaczcie w naszej galerii, które gwiazdy zaliczyły ostatnio wpadkę na czerwonym dywanie. 

Jesteśmy też na Facebooku i na Instagramie!