Uroczysko Siedmiu Stawów to położony wśród dolnośląskich pól i lasów renesansowy zamek, w którym znajduje się luksusowy hotel ze spa. Wspaniale odnowiona XVI-wieczna bryła zamku z nowoczesną, komfortową aranżacją wnętrz na najwyższym poziomie, idealnie wtapia się w malowniczy krajobraz, gwarantując kontakt z naturą i sztuką, który jest skutecznym remedium na stres i życie w miejskim biegu. W Uroczysku Siedmiu Stawów goście szukają inspiracji, piszą książki, tworzą muzykę, a także biorą udział w szkoleniach oraz wernisażach. Wysublimowana sztuka jest wyróżnikiem tego miejsca – widać ją w dbałości o każdy detal, sposobie aranżacji przestrzeni, wykorzystaniu najlepszej jakości materiałów. Organizowane są tu wernisaże obrazów, rzeźby oraz ceramiki.

Mieliśmy okazję odwiedzić to urokliwe miejsce w marcu br. To właśnie wtedy, w Uroczysku Siedmiu Stawów odbyła się charytatywna aukcja ceramiki i szkła artystycznego autorstwa kilkudziesięciu wybitnych artystów, związanych z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych. Zebrane na aukcji fundusze zostały przekazane na rzecz Kliniki Neonatologii Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Do końca czerwca, osoby wypoczywające w Uroczysku, będą miały możliwość zobaczyć wystawę ceramicznych unikatów pt. Nostalgie. Jej autorką jest dr hab. Bożena Sacharczuk, profesor uczelni, Kierownik Katedry Ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wystawa to wyjątkowa szansa, żeby przyjrzeć się bliżej, poznać i poczuć ceramiczne działa sztuki. W XVI-wiecznych historycznych wnętrzach zamku ceramiczne unikaty wyglądają zjawiskowo. Ceramika doskonale wygląda i czuje się właśnie we wnętrzach użytkowych, w których może nam na co dzień towarzyszyć. 

„Prezentacja ceramicznych unikatów w przestrzeniach zamku w kontekście architektury tego miejsca, tworzy rodzaj sentymentalnych opowieści. Smakowanie niuansów kamiennych zakamarków przeplatane detalami ceramicznych kształtów i barw szkliw, buduje efemeryczne obrazy scalone w półmroku pomieszczeń w jedną, pełną nieoczywistych zestawień przestrzeń sztuki. Oddajmy się tej atmosferze…” - mówi artystka, Bożena Sacharczuk.

Wystawa w Uroczysku Siedmiu Stawów ma stanowić zaproszenie do dialogu ze sztuką w wyjątkowej przestrzeni. Właściciele planują kolejne wystawy i wernisaże, mające na celu prezentację dzieł wyjątkowych. 

Wnętrza Uroczyska Siedmiu Stawów możecie obejrzeć w naszej galerii --->