Wybory prezydenckie 2020 to temat, który w ostatnich tygodniach wyraźnie zdominował nie tylko ogólnopolskie serwisy informacyjne, ale także świat rozrywki i show-biznesu. Osoby znane z pierwszych stron gazet, takie jak Julia Wieniawa, Maciej Musiał, Anna Mucha czy Baron, już od czerwca gorąco zachęcały swoich fanów do głosowania, biorąc udział w zakrojonej na szeroką skalę kampanii profrekwencyjnej.

Spora część gwiazd nie ograniczała się jednak do namawiania rodaków do samego uczestnictwa w wyborach i wprost przekonywała swoich odbiorców do wsparcia konkretnego kandydata. Swoimi poglądami politycznymi podzielili się w ostatnich dniach kampanii nawet ci artyści, celebryci i influencerzy, którzy do tej pory w ogóle nie wypowiadali się publicznie w tych kwestiach.

ZOBACZ: Wybory 2020 - Anna i Robert Lewandowscy oddali już swój głos. Na kogo zagłosowali?

Biorąc pod uwagę zaangażowanie gwiazd w tegoroczny wybór głowy państwa, nie dziwi fakt, że w dniu głosowania w II turze media społecznościowe wręcz zalała fala zdjęć gwiazd przy urnach wyborczych.

Gwiazdy głosują w II turze wyborów prezydenckich

Dzięki temu wiemy, że w niedzielę swój obywatelski obowiązek spełnili już m.in. Marta Żmuda Trzebiatowska, Magda Gessler, Martyna Wojciechowska, Dorota Szelągowska, Kasia Kowalska i znany z mocnego zaangażowania w sprawy społeczno-polityczne aktor Mateusz Damięcki.

Zobacz gwiazdy, które 12 lipca 2020 wzięły udział w II turze wyborów prezydenckich w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Żona Trzaskowskiego ma siostrę bliźniaczkę. Zobacz zdjęcia Małgorzaty Trzaskowskiej z rodzeństwem