Nie jest tajemnicą, że wśród największych gwiazd show-biznesu na świecie większe poparcie w wyborach prezydenckich w USA ma Joe Biden. Znienawidzonego wręcz Trumpa wspiera zaledwie garstka znanych i lubianych. Jak rozkładają się wybory celebrytów i na kogo może liczyć aktualnie rządzący prezydent USA? Sprawdziliśmy.

Wybory w USA. Kogo popierają gwiazdy?

Jedno jest pewne - jeśli chodzi o rywalizację kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, w mediach społecznościowych króluje Joe Biden. Silne poparcie kandydat Demokratów otrzymał od największych gwiazd, w tym Lady Gagi, Beyonce czy Miley Cyrus. Poparcie tej ostatniej dla Bidena sięga kilku lat wstecz - już w 2016 roku Miley publicznie chwaliła Demokratę za poparcie dla środowisk LGBT. Z kolei Kid Rock, fan Donalda Trumpa, sam stał się obiektem ataków przeciwników urzędującego prezydenta, gdy opublikował wspólne zdjęcie z Trumpem.

Dla nas jesteś skończony. Ohyda - pisali wtedy internauci.

Do grona fanów Trumpa należą m.in. Kirstie Alley, Roseanne Barr, Lil Wayne czy Jon Voight. Z kolei Bidena wspierają Tom Hanks, Cher, Cardi B, Leonardo DiCaprio, Justin Timberlake i Jessica Biel, Eva Longoria, John Legend i Chrissy Teigen, Billy Eilish czy J.Lo.

Zobacz, które jeszcze gwiazdy okazują swoje wsparcie kandydatom na prezydenta USA w naszej galerii.

SPRAWDŹ TEŻ: Wybory w USA: Są już pierwsze wyniki