W finałowym odcinku „Wyspy przetrwania” zobaczymy dwie konkurencje. Pierwszą będzie gra na orientację. Uczestnicy korzystając jedynie z kompasów i fragmentów map, będą musieli jak najszybciej odnaleźć wybrane miejsca na wyspie i przynieść z nich ukryte przedmioty. Problem polega na tym, że tych przedmiotów wystarczy jedynie dla trzech śmiałków. W kolejnej konkurencji o nazwie „Pale” przyda się spokój, opanowanie, koncentracja i umiejętność utrzymania równowagi. Dlaczego? I kto utrzyma się w grze najdłużej?

Wyspy przetrwania - jak zostanie wybrany zwycięzca?

Dwóch najlepszych uczestników „Wyspy przetrwania” stanie przed 7 osobowym składem swoich byłych współplemieńców, którzy w ten wieczór zamienią się w jurorów. To oni na finałowej radzie plemienia w głosowaniu wybiorą zwycięzcę. Co jednak ciekawe, ostatnie 15 minut „Wyspy przetrwania” widzowie zobaczą na żywo ze studia Polsatu w Warszawie. Co się wówczas wydarzy w programie?

Wyspy przetrwania - spotkanie na koniec przygody

Prowadzący Damian Michałowski i wszyscy uczestnicy show spotkają się wtedy po 3 miesiącach od zakończenia, jak podkreślają, „przygody ich życia”. Będzie czas na krótkie rozmowy i wspólne zdjęcia. Przede wszystkim jednak uczestników i widzów czeka ekscytujący moment otwarcia zalakowanej urny, liczenia głosów i ogłoszenia zwycięzcy „Wyspy przetrwania”. Kto nim zostanie? Sprawdźcie już dziś, w piątek, o godzina 20.00 na antenie Polsatu.

Kogo obstawiacie jako zwycięzcę programu? Macie już swojego faworyta? Czy to on stanie na podium jako „the winner”? O tym przekonamy się już dziś! ;-)