Format „Wyspa przetrwania” został stworzony w 1992 roku przez brytyjskiego producenta telewizyjnego Charlie Parsonsa. Pierwszą edycję w 1997 roku pod nazwą „Expedition Robinson” zrealizowała szwedzka telewizja SVT. Od 2000 roku pod nazwą „Survivor” show w USA pokazuje telewizja CBS. W Stanach Zjednoczonych powstały już 34 edycje programu! Na czym polega fenomen tego formatu?

ZOBACZ: WYSPA PRZETRWANIA” już jesienią w polskiej telewizji. Wiemy, kim jest prowadzący nowego show Polsatu!

W programie „Wyspa przetrwania” oglądamy zmagania uczestników podzielonych na dwa, a czasem nawet cztery plemiona, które zamieszkują bezludne, odcięte od świata wyspy. To na nich rozgrywa się prawdziwa walka o przetrwanie. Uczestnicy muszą zapewnić sobie ogień i schronienie, codziennie walczą o żywność i różne przedmioty codziennego użytku. Jednak przede wszystkim walczą o totem, który gwarantuje im nietykalność na tzw. radach wyspy, na których spośród siebie musza kogoś wykluczyć. To jednak nie wszystko!

W czasie kolejnych konkurencji uczestnicy show muszą wykazać się siłą, odwagą, pamięcią, wytrwałością i sprytem. Równie ważne są układy i sojusze miedzy uczestnikami. W finale spośród dwóch śmiałków, którzy przetrwali najdłużej, zwycięża ten, który otrzyma większą liczbę głosów od wyeliminowanych już z programu uczestników. 

Na świecie program cieszy się ogromną popularnością. Jak dotąd był realizowany w 50 krajach na całym świecie. W USA tygodnik Time zamieścił go na liście 100 największych programów telewizyjnych, a wśród programów reality–show nie ma sobie równych! Jesienią w Polsacie polską wersję programu poprowadzi dziennikarz radiowy Damian Michałowski. 

A jak w praktyce wyglądają zmagania uczestników show „Wyspa przetrwania”? Tego dowiecie się z naszej GALERII, z której znajdziecie fotki z planu zagranicznych edycji programu.

Czy po tym, co zobaczyliście, zdecydowalibyście się na  udział w tym programie? Jak myślicie, kogo zobaczymy w pierwszej polskiej edycji programu? I przede wszystkim - czy ci śmiałkowie mają szansę wyrosnąć na kolejne gwiazdy polskiego show-biznesu…?