Jacek Cygan, Alicja Węgorzewska, Mikołaj Grabowski, Piotr Gąsowski, Piotr Polk, Jerzy Turek (pośmiertnie), Paweł Królikowski, Jakub Wesołowski, Witold Pyrkosz, Magdalena Różczka oraz Henryk Sawka odcisnęli swoje dłonie w Alei Gwiazd podczas jubileuszowej Gali Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Artystom na czerwonym dywanie towarzyszyli Agnieszka Kaczorowska oraz Krzysztof Wieszczek. Witold Pyrkosz dał się nawet porwać w takt muzyki, podobnie jak Piotr Gąsowski, który odtańczył z Kaczorowską poloneza i wykonał kilka radosnych podskoków przed obiektywami reporterów.

» ZOBACZ: XX Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach - Dzień #3

Gospodarzem wieczoru był Olaf Lubaszenko, dyrektor festiwalu, któremu towarzyszyła za kulisami i wspierała partnerka Hanna Wawrowska. Podczas tego wyjątkowego wieczoru pod niebem pełnym gwiazd nie zabrakło momentu wspomnień i refleksji.

Pośmiertnie dłoń Jerzego Turka odsłoniła bowiem żona wspaniałego aktora, Bolesława.

Alicja Węgorzewska przyjmując to wyróżnienie, podziękowała przede wszystkim swojej publiczności, bez której, jak powiedziała, żaden artysta nie istnieje, ale także władzom Międzyzdrojów, swojej mamie i córce.

- Dziękuję mojej mamie, za to, że wspierała mój talent. Mam nadzieję, że będę taką samą mamą dla mojej córki Amelii. Dziękuję moim mistrzom, wielkim osobowościom, które spotkałam w życiu - powiedziała śpiewaczka.

Także Piotr Gąsowski podziękował ze sceny wszystkim swoim profesorom, którzy na przestrzeni 20 lat odcisnęli swoje dłonie w Międzyzdrojach oraz swojej partnerce, Ani Głogowskiej i swoim dzieciom.

- Dla mnie to niekłamany zaszczyt, że dziś mogę złożyć odcisk mojej dłoni obok nich. To oni wszyscy mnie zbudowali.

Pierwszą artystką, która przed dwudziestoma laty odcisnęła swoją dłoń w Alei Gwiazd była Beata Tyszkiewicz i od tamtego dnia, co roku dołączają do grona wybitni artyści, nie tylko wspaniali aktorzy, ale też twórcy innych dziedzin sztuki.

Skwer przed Hotelem Amber Baltic wypełniła po brzegi festiwalowa publiczność oraz artyści - goście tegorocznej edycji. Wśród nich Artyści Reprezentacji Polski w piłce nożnej, którym towarzyszyły piękne partnerki.