"You can dance - Po prostu tańcz" zadebiutował w polskiej telewizji pod koniec 2007 roku. Program od samego początku cieszył się ogromna popularnością wśród widzów i doczekał się aż dziewięciu edycji. Pierwszym zwycięzcą tanecznego show został Maciej Florek, który w ostatnim sezonie dołączył do Agustina Egurroli, Michała Piróga oraz Idy Nowakowskiej i oceniał występy utalentowanych tancerzy. Po czterech latach przerwy władze stacji TVN postanowiły reaktywować program, ale pod inną nazwą i na nowych zasadach.  

"You can dance" - kto zasiądzie w jury?

Jak donoszą media taneczne reality-show ma powrócić w nieco odmienionej formie. Uczestnikami "You can dance. The Next Generation" będą dzieci między 8 a 13 rokiem życia, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem. Dotychczas w programie mogły brać osoby w przedziale wiekowym 16-30 lat. 

Mimo że władze stacji nie odniosły się jeszcze oficjalnie do doniesień medialnych o powrocie "You can dance" w nowej odsłonie to giełda nazwisk, które mogą zasiąść za stołem jurorskim oraz poprowadzić program już ruszyła. Portale plotkarskie sugerują, że dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak w roli przewodniczącej jury widzi Edytę Górniak. Obok artystki zasiąść miałaby także MandarynaWeronika Marczuk. Była żona Cezarego Pazury była jurorką pierwszych czterech edycji talent show w latach 2007-2009. 

Według dotychczasowych ustaleń gospodynią specjalnej edycji "You can dance" dla dzieci zostać ma Klaudia El Dursi albo Patricia Kazadi. Nie wykluczone jest jednak jeszcze to, że obie panie wspólnie poprowadzą program. 

ZOBACZ TAKŻE: EUROWIZJA 2020 - Światło dla Europy: gdzie i kiedy oglądać? [TRANSMISJA TV, ONLINE]