"You Can Dance" znów zagości na ekranach telewizorów. Jak nietrudno się domyślić, format przejmie TVP. Kto zasiądzie w jury? Czy będą to Agustin Egurrola, Michał Piróg i Ida Nowakowska? I kiedy rozpoczną się castingi? Sprawdźcie koniecznie.

"You Can Dance" w TVP: jakie zmiany?

Od 2007 roku, aż do końca emisji w 2016 roku program "You Can Dance" przyciągał przed telewizory miliony widzów. Była to flagowa produkcja TVN. Na castingi zgłaszały się tysiące młodych tancerzy. Niektórym z nich, m.in. Idzie Nowakowskiej, czy Maciejowi Florkowi show zagwarantowało popularność.

Jak podają Wirtualne Media, po niemal pięciu latach, show reaktywuje TVP. Stacja postanowiła jednak nie kopiować formuły i wprowadzić istotne zmiany. Do udziału w programie będą mogły zgłaszać się jedynie dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Castingi mają ruszyć już za chwilę. Odbędą się w Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie i Warszawie, pomiędzy 9 a 29 czerwca.

Show będzie miało też nowy tytuł - "You can dance – nowa generacja".

Na zwycięzcę programu będzie czekała nagroda w wysokości 100 tys. złotych.

"You Can Dance" w TVP: kto w jury, kto poprowadzi?

W jury ostatniej TVN-owskiej edycji zasiadali Agustin Egurrola, Ida Nowakowska, Michał Piróg i Maciej "Gleba" Florek. Jak wiadomo, Ida i Agustin od jakiegoś czasu współpracują z Telewizją Polską. Tancerka i choreograf ocenią uczestników "Dance Dance Dance". Michał Piróg za to otwarcie krytykuję publicznego nadawcę.

I choć nie wiadomo, kto poprowadzi format, ani kto zasiądzie w jury, to możemy się domyślać, że zabranie w nim Piróga.

ZOBACZ TAKŻE: Ida Nowakowska tydzień po porodzie na finale "Dance Dance Dance" w neonowej marynarce i brokatowych szpilkach [ZDJĘCIA]