Najmniej inwazyjna, proponowana nawet latem procedura Dermapen, to błyskawiczne, bardzo powierzchowne „przejście” igłami po skórze dające jednak zauważalne odświeżenie, wygładzenie i rozjaśnienie cery. Bez złuszczania naskórka więc praktycznie  zaraz po zabiegu można wrócić do pracy. Trzeba jedynie pamiętać o filtrze SPF. Takie delikatne procedury sprawdzają się też w okolicach oczu i ust - gdzie skóra jest cieńsza i starzeje się szybciej niż na reszcie twarzy.

"Dermapen jest idealny dla skóry przesuszonej, wiotkiej i dojrzałej. Sprawdza się w walce z przebarwieniami, zmarszczkami i bliznami po trądziku"-  mówi dermatolog, lekarz medycyny estetycznej Martyna Szaniawska z Skin Harmony Clinic

Specjalista może też dodać do tej kuracji odpowiednie substancje aktywne. Marka Dermapen stworzyła gamę kosmeceutyków  – DP Dermaceuticals, przeznaczonych  do użytku właśnie czasie zabiegu oraz do domowej pielęgnacji po terapiach. Kosmetyki są aktywne, sterylne i opracowane tak, aby wzmacniać efekty działania zabiegu i przyspieszać procesy gojenia. "Kosmeceutyki DP Dermaceuticals bazują na doświadczeniu i wiedzy wielu światowej sławy dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów. Dlatego są tak skuteczne. W połączeniu z zabiegiem gabinetowym produkty do codziennej pielęgnacji DP Dermaceuticals zapewniają doskonałe efekty i pomagają skórze szybciej dojść do formy po terapii" - dodaje dermatolog.
Trzeba bowiem pamiętać, że pomimo tego, że nakłucia przy Dermapenie są płytkie - ciągłość naskórka jest tu przerwana. Zawsze istnieje więc możliwość nadkażenia. Nie powinno się na taką skórę nakładać zwykłych kosmetyków a jedynie sterylne. A kosmeceutyki DP Dermaceuticals są tak opracowane, że po pobraniu porcji preparatu - reszta produktu pozostaje czysta. Bezpośrednio po zabiegu warto specjalny fluid cover recover z 30 SPF., który kryje lekkie zaczerwienienia, dodatkowo ma działanie lekko chłodzące i co najważniejsze jest bezpieczny dla skóry z nakłuciami.

Igłą w problem
Dermapen 4 generuje 1920 mikronakłuć na sekundę. Tysiące mikronakłuć wywołują w skórze stan zapalny, który aktywuje naturalne procesy naprawcze. Te z kolei powodują stymulację produkcji i przebudowy kolagenu oraz wydzielanie się czynników wzrostu, które działają jak „turbodopalacze” dla procesów gojenia się skóry. W efekcie niemal natychmiast poprawia się struktura naskórka - jest gładki, rozjaśniony, pięknie napięty, a długofalowo przebudowują się głębokie warstwy skóry (trwa to jeszcze przez 2-3 miesiące po zabiegu). "Rezultatem tak dużej ilości nakłuć jest - jeszcze lepsza skuteczność zabiegu"- podkreśla dermatolog Martyna Szaniawska.

Witamina młodości
Które substancje będą smakować skórze w sezonie letnim? Czym najlepiej uzupełnić delikatne zabiegi Dermapen? Eksperci stawiają na witaminę C. To cudowne antidotum na szkodliwe działanie promieni słonecznych, podwyższony stres i zanieczyszczenia środowiskowe. Aktywne związki witaminy C neutralizują wolne rodniki atakujące DNA naszych komórek. Pomagają w ten sposób chronić skórę przed słońcem i niwelują stany zapalne. Warto zaznaczyć, że dobrej jakości witamina C jest aktywna przez dłuższy czas. Użycie tego składnika w zabiegu Dermapen daje znakomite efekty rozjaśniające. Skóra jest rozświetlona, ma jednolity kolor, znikają płytkie przebarwienia a przy okazji zwiększa się  jej gęstość. Ten zabieg sprawia też, że pory skóry stają się niemal niewidoczne. Dopełnieniem jest produkt z witaminą C do stosowania w domu - Antioxidant Coctail. Pierwotnie zaprojektowany był on do stosowania bezpośrednio po zabiegu Dermapen w celu neutralizacji wolnych rodników powstających w procesie stanu zapalnego. Z powodzeniem jednak może być nakładany codziennie rano, a szczególnie jest polecany do  stosowania na noc w przypadku nierównomiernego kolorytu i tekstury skóry.

Genialny nawilżacz
Cała medycyna przeciwstarzeniowa i kosmetologia bazują na tym składniku. Bo właściwie nawilżona skóra nie tylko jest dłużej młoda i ma mniej zmarszczek ale także dużo lepiej reaguje na wszelkie zbiegi. Szybciej się też goi. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku i skórze właściwej sprawiając, że cera natychmiast odzyskuje piękne napięcie, jest gładka i bajecznie odbija światło. Preparatem doskonałym do codziennego nawadniania skóry jest DP Dermaceuticals Hyla Active - intensywna infuzja kwasu hialuronowego zapewniająca głębokie nawilżenie, komfort i naprawę skóry. Przywraca harmonię i zapewnia ukojenie wszystkim rodzajom cery, tworząc efekt „drugiej skóry” dający natychmiastowe poczucie ukojenia. Ten produkt zawiera nie tylko najwyższe stężenie HylaFuse (kwasu hialuronowego), ale również bioaktywne i biokompatybilne związki cynku i witaminę B5 dodane w celu szybszej odnowy i naprawy skóry. Skóra po tym kosmetyku jest jędrna, pełna blasku a co więcej - pobudzona do samoregeneracji.

Dobry wybór
Letni zestaw Dermapen to opcja dbania o skórę rozsądnie, nieinwazyjnie i całkowicie zgodnie z naturą. Czas regeneracji jest krótki za to rezultaty są długotrwałe. Pielęgnacja DP Dermaceuticals dodatkowo stymuluje i chroni nasz naskórek w trakcie i po terapii.
" Oryginalny Dermapen to także absolutna pewność bezpieczeństwa, lekarze doceniają wykorzystane w nim patenty - w tym - specjalnie opracowaną końcówkę z pulsującymi igłami, która nie zasysa krwi ani naskórka podczas terapii i gwarantuje całkowitą sterylność każdego zabiegu – mówi biotechnolog Mariusz Dziubiński, dyrektor generalny Revisage

Warto wykorzystać sezon letni także dla urody. Kto chce wypięknieć przez wakacje?

Ekspert:

Martyna Szaniawska - właścicielka Skin Harmony Clinic. Spełniając swoje największe zawodowe marzenie, stworzyła unikalne miejsce, skupiające najlepszych specjalistów. Zależy jej, aby każdy Pacjent czuł się tu komfortowo i bezpiecznie, a wykonywane zabiegi były skuteczne i sprawdzone.Szczególnie pasjonuje ją dermatochirurgia oraz medycyna estetyczna. Bardzo dużą uwagę przywiązuje do profilaktyki i utrzymywania skóry w dobrej kondycji. Znakiem rozpoznawczym pracy dr Martyny jest naturalność efektów, które uzyskuje podczas stosowania zabiegów medycyny estetycznej.