Zabiegi kosmetyczne na lato: terapia przeciwstarzeniowa

Peeling chemiczny: kwas PRX-T33 

Jeśli chcemy wpłynąć na zagęszczenie skóry to bardzo dobrym zabiegiem jest kwas medyczny PRX-T33, który w swoim składzie zawiera mieszankę kwasu trójchlorooctowego, nadtlenek wodoru i kwas kojowy. Mieszanka ta szczególnie poradzi sobie z przebarwieniami, pobudzi fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny i rozświetli skórę, a efekt zaobserwujemy od razu po zabiegu. Terapia z wykorzystaniem PRX-T33 należy do zabiegów całorocznych, ponieważ mimo mocnego działania nie doprowadza do intensywnego złuszczania się naskórka.

Mezoterapia igłowa

Kolejnym zabiegiem w terapii przeciwstarzeniowej jest mezoterapia igłowa, która dzięki nieusieciowanej cząsteczce kwasu hialuronowego i innym składnikom aktywnym odżywi naszą skórę, dzięki aplikacji śródskórnej. Zabieg oprócz wysokiego nawilżenia, poprawia elastyczność, gęstość i jędrność. 

W koktajlach do mezoterapii znaleźć można również witaminy, aminokwasy oraz składniki mineralne, które wpływają na rewitalizację zmęczonej skóry. W efekcie skóra osiąga promienny i zdrowy wygląd.

Thermolifting

Inną alternatywą jest thermolifting z wykorzystaniem fali radiowej lub promieniowania podczerwonego IR. Jest to bezbolesny zabieg, który polega na rozgrzaniu głębokich warstw skóry, co stymuluje procesy fizjologiczne i prowadzi do remodelingu włókien kolagenowych. Ulegają one skróceniu, a fibroblasty są pobudzane do produkcji kolagenu i elastyny. Po serii zabiegów nasza skóra będzie mocno zagęszczona, rozświetlona i zrelaksowana.

Zabiegi kosmetyczne na lato: Oczyszczanie skóry

Hydrafacial

Zabieg hydrafacial sprawdzi się u osób chcących oczyścić skórę. Inaczej zwany hydrodermabrazją lub mikrodermabrazją wodną, działa na zasadzie ssącej próżni, która w tym samym czasie wtłacza substancje aktywne w skórę. Procedura składa się z trzech lub czterech etapów, w zależności od tego, czy chcemy dołączyć do zabiegu peeling kwasowy. Zabieg skupia się na dokładnym wygładzeniu i oczyszczeniu skóry, a następnie mocnym nawilżeniu za pomocą m.in. kwasu hialuronowego i antyoksydantów.

Terapia zimnem: oksybrazja i infuzja tlenowa

Cery naczyniowe i wrażliwe zdecydowanie lepiej zareagują na zabieg oksybrazji, który za pomocą tlenu i soli fizjologicznej wyrówna naskórek, nawodni go i poprawi jego koloryt. Peeling wodno-tlenowy wykorzystuje terapię zimnem, który wzmocni naczynia krwionośne i idealnie sprawdzi się na upały. Jeśli zależy nam również na intensywnym nawilżeniu skóry, to zabieg możemy wzbogacić o infuzję tlenową. Polega ona na wtłaczaniu substancji aktywnych do głębokich warstw skórnych przez wykorzystanie czystego, hiperbarycznego tlenu. Od razu po zabiegu zauważalny jest efekt odmłodzenia, nawilżenia i redukcji zmarszczek. Zabieg infuzji tlenowej jest uwielbianym zabiegiem przez gwiazdy Hollywood.

Musimy jednak pamiętać o tym, że po każdym zabiegu niezbędne jest stosowanie filtrów ochronnych o faktorze UV nie niższym niż 30 SPF i jego reaplikacji w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli większość czasu spędzamy poza domem. Tylko w ten sposób zabiegi będą skuteczne, a zabiegi wykonywane w ciągu lata będą osiągały pozytywny efekt.

Ekspert Gala.pl:

Klaudia Węglarz- magister kosmetolog, trycholog z kliniki La Guel. Jej główną filozofią jest holistyczne i profesjonalne podejście do pacjenta.