Na czym polega eksfoliacja kwasami? Eksfoliacja to nic innego jak złuszczanie starego naskórka, a lista zalet płynąca z tego zabiegu jest długa - zmniejsza zmiany trądzikowe, wygładza skórę, a także rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt. Skóra potraktowana kwasami jest wyraźnie nawilżona, a w przypadku skóry dojrzałej można zauważyć wyraźne spłycenie zmarszczek. Eksfoliacja jest zabiegiem przeznaczonym dla każdego typu skóry, istnieje jednak kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Nie powinny wykonywać go kobiety w ciąży, osoby zmagające się z chorobą nowotworową, uczulone na kwasy.

Eksfoliacja kwasami: czy można wykonać ją w domu?

W czasie pandemii cześć z nas rzadziej odwiedza gabinety kosmetyczne, ale jednocześnie nie chce rezygnować ze zdrowej i pięknej skóry. Ze względów bezpieczeństwa szukamy alternatyw dla profesjonalnych zabiegów, które można wykonać samodzielnie w domu. Niestety, kwasów AHA - czyli takich, które są wykorzystywane do zabiegów gabinetowych, mogą używać jedynie osoby z wykształceniem kosmetycznym, po odpowiednim przeszkoleniu. 

Kosmetyki z kwasami do stosowania w domu

Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zrezygnować ze stosowania kwasów w domu. Alternatywą dla zabiegów w gabinetach są kosmetyki, które w swoim składzie mają ich bezpieczne rodzaje i stężenia. Tego typu produkty również inicjują proces eksfoliacji, a w połączeniu z regularnym peelingiem skóry są doskonałym wsparciem jesiennej pielęgnacji. Aby przyzwyczaić skórę do kuracji na bazie kwasów, należy rozpocząć stosowanie kremów od 2 dni w tygodniu, stopniowo zwiększając częstotliwość do codziennego nakładania ich podczas wieczornego rytuału pielęgnacyjnego. Przy kuracji kwasami, koniecznie trzeba pamiętać o ochronie UV i stosować filtr SPF 50. Skóra będzie się wtedy złuszczać, a stary naskórek zostanie zastąpiony nowym.

Kremy z kwasami znajdziecie wśród kosmetyków marki Clarena, która oferuje ich dwa rodzaje - o działaniu przeciwzmarszczkowym i przeciwtrądzikowym.. 

Retinol & Mandelic Acid Cream z kwasem migdałowym i retinolem działa przeciwzmarszczkowo. Jest przeznaczony do pielęgnacji skóry dojrzałej, która zmaga się z utratą jędrności i elastyczności. Po jego regularnym stosowaniu skóra jest wyraźnie ujędrniona, napięta oraz wzmocniona. Kwasy migdałowy i laktobionowy delikatnie złuszczają naskórek, wygładzają i rozjaśniają cerę. Stabilna formy retinolu przyczynia się do wzrostu jędrności i napięcia skóry oraz wzmocnienia jej struktury.

Liposome Salicylic & Pyruvic Acid Cream jest przeznaczony do pielęgnacji skóry mieszanej, tłustej oraz skłonnej do zmian trądzikowych. Normalizuje wydzielanie sebum, zwęża pory oraz redukuje ilość zaskórników. Kwas salicylowy i pirogronowy normalizują wydzielanie sebum, zwężają pory oraz redukują ilość zaskórników. Kwas azelainowy wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

Clarena to polska marka produkująca kosmetyki profesjonalne, które są używane w gabinetach kosmetycznych, a także do zabiegów domowych. Kremy z kwasami znajdziecie w sklepie internetowym e-clarena.eu.