Kim jest Żabson? Z odpowiedzią na to pytanie z pewnością nie mają problemu ci, którzy przyczynili się do ponad 146 mln wyświetleń filmów z jego oficjalnego kanału muzycznego na YouTube. Młody, ale już niezwykle popularny raper z roku na rok zdobywa coraz większą rzeszę oddanych fanów, którzy cenią go nie tylko za bezkompromisowe teksty utworów i niezwykłą nawijkę, ale także za jego oryginalny styl. Zamiłowanie Żabsona do mody - zwłaszcza streetwear - dostrzegły już zresztą duże marki. Co jeszcze wiemy o Żabsonie? Sprawdź poniżej!

Żabson - wiek, wzrost 

Mateusz Zawistowski, bo tak naprawdę nazywa się Żabson, przyszedł na świat 2 lipca 1994 roku w Opocznie. W 2018 roku skończył więc 24 lata. Wielu jego fanów zastanawia się, ile ma wzrostu. Raper odpowiedział na to pytanie jakiś czas temu podczas transmisji na żywo na Instagramie. Żabson zdradził, że mierzy ok. 186 cm.

Żabson - Instagram

Żabson, tak jak większość artystów młodego pokolenia, jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Jego oficjalny profil na Instagramie (@zabsonziomal) obserwuje już 160 tys. użytkowników serwisu. Raper publikuje tam nie tylko zdjęcia z koncertów, ale także m.in. fotografie przedstawiające jego codzienne stylizacje.

Żabson - płyty, utwory

Żabson działa na polskiej scenie hip-hopowej od 2011 roku. Swój pierwszy kawałek pt. "Hejt mi more" opublikował w 2012 roku. Na jego fonograficzny debiut fani musieli czekać do 2015 roku. Wtedy światło dzienne ujrzał jego pierwszy minialbum o nazwie "NieKumam". Następnie ukazała się EP-ka "Passion Fruits" ( 2016), długogrający album "To ziomal" (luty 2018) i kolejny minialbum "Trapollo" (sierpień 2018). Jego najbardziej znane utwory to "Księżniczki", "DMT", "Incepcja", "Pokora" i "Los".

Żabson - ciekawostki

Jak donosi hip-hopowy serwis rapgra.eu, lubiony artystami Żabsona są amerykańscy raperzy Kanye West, Travis Scott i Young Thug. Ma alergię na gluten i laktozę. Co ciekawe, udawało mu się żyć bez telefonu - dopiero całkiem niedawno zaopatrzył się w smartfona.

Zdjęcia Mateusza "Żabsona" Zawistowskiego możecie obejrzeć w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: GIENEK LOSKA w śpiączce popłakał się, gdy usłyszał o zbiórce na swoje leczenie