Smutne doniesienia z rodzimej sceny hip-hopowej. Nie żyje młody, obiecujący raper Ten Preston. O śmierci utalentowanego 25-latka poinformowała w środę agencja wydawnicza Chillwagon, z którą współpracował artysta. Dzień wcześniej media obiegła informacja o jego nagłym i niespodziewanym zaginięciu, które zbiegło się w czasie z rozpoczęciem akcji promocyjnej jego premierowych utworów. 25 maja, około godziny 13 mężczyzna opuścił mieszkanie i utracono z nim jakikolwiek kontakt. Ostatni sygnał telefonu zlokalizowano w podwrocławskich Siechnicach o godzinie 15. Niestety potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz.

Z ogromnym bólem informujemy o śmierci Prestona. Nie jesteśmy w stanie obecnie napisać nic więcej niż szok, niedowierzanie. Przesyłamy kondolencje rodzinie i bliskim - informuje Chwillwagon w oficjalnym oświadczeniu.

Tragiczna śmierć młodego polskiego rapera

Policja najpierw odnalazła należące do rapera auto marki BMW. Krótko potem funkcjonariusze odkryli także jego martwe ciało. Tego samego dnia raper miał podpisać kontrakt na swój kolejny album. Krążek był już nagrany, a w sieci opublikowano właśnie jeden z zapowiadających wydawnictwo utworów.

Maciej dziś miał podpisać z nami kontrakt wydawniczy. Wielka kariera stała przed nim otworem. Jak część z Was zauważyła, na serwisy cyfrowe wjeżdżają nowe utwory Maćka. Po zaginięciu próbowaliśmy wstrzymać ich publikację, niestety kwestie techniczne u dystrybutora uniemożliwiają natychmiastową blokadę uprzednio zgłoszonych premier. Mieliśmy zaplanowaną akcję szturm: 4 dni, 4 klipy, preorder wraz z informacją o dołączeniu Maćka do szeregu naszych artystów. Preston zaginął w dniu kiedy miał pojawić się klip numer 2, tego dnia zleciliśmy blokadę publikacji premier tych utworów. Tym samym ucinamy wszelkie spekulacje dotyczące możliwej akcji promocyjnej i prosimy o uszanowanie tej sytuacji - czytamy na profilu Chillwagonu.

Przyczyna śmierci Tego Prestona na razie nie jest znana.

Kim był Ten Preston?

Maciej Konopka, bo tak naprawdę nazywał się Ten Preston, był nie tylko raperem, ale także tancerzem i artystą. Na swoim koncie miał dwa albumy studyjne: "Sympatetyczny" z 2018 roku oraz wydany w ubiegłym roku "Imprestonizm".

O tym, czy trzecia płyta rapera zostanie wydana pośmiertnie ma zadecydować jego rodzina.

Preston miał gotowy album, o którego losie zadecydują jego bliscy - poinformowali przedstawiciele agencji Chillwagon.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Artur Ligęska. Polak, którego przez ponad rok więziono w Dubaju, miał 40 lat