21 czerwca 2015 r. wraz ze 176 państwami na całym świecie będziemy obchodzić święto jogi. Główne obchody Międzynarodowego Dnia Jogi będą miały miejsce w niedzielę, 21 czerwca w Warszawie na Polu Mokotowskim, w godzinach 8:00-21:00.

Dzień rozpoczniemy o 8:30 rano specjalną sekwencją asan, które ćwiczone równolegle na całym świecie połączą się w 24-godzinną sesję jogi dookoła świata. Sesja ta będzie pretekstem do bicia rekordu Guinnesa. O 8:30 nie może Cię tam zabrankąć. Od dzisiaj można się zarejestrować na:

http://www.dzienjogi.pl/rejestracja/

Dla wszystkich chętnych szkoły jogi otwierają swoje drzwi i proponują przećwiczenie  asan, które będą ćwiczone podczas sesji inauguracyjnej http://www.dzienjogi.pl/otwarte-sesje-jogi/

Na sympatyków jogi będzie czekał całodzienny program poświęcony jodze i dziedzictwu kultury indyjskiej, a w nim m.in. ćwiczenie jogi, wykłady, panele dyskusyjne, koncerty, spotkania z autorami książek. Joga naturalnie łączy się ze zdrowym stylem życia. Uczestnicy święta jogi będą mogli poznać bliżej medycynę ayurvedyjską, popróbować naturalnych i indyjskich przysmaków, czy zaopatrzyć się w ekologiczne produkty i kosmetyki. Swoje kolekcje zaprezentują projektanci strojów do jogi oraz designerzy bazujący na przyjaznych dla środowiska materiałach, tworzący niepowtarzalne wzory.

Do obchodów włączyły się szkoły jogi w innych miastach m.in. w Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Białymstoku, Lublinie, Nałęczowie, Opolu, Kluczborku, Giżycku i Radomiu. Szczegółowy wykaz szkół na http://porozumieniejogi.pl

Aktualny program: http://www.dzienjogi.pl/dzien-jogi-w-polsce-program-wydarzen/

oraz na Facebooku https://www.facebook.com/DzienJogi - polub nas!

https://www.facebook.com/events/1609824822591001/

A jeżeli chcesz być na bieżąco zapisz się również na newsletter.

Do zobaczenia 21 czerwca – Nie może Cię tam zabraknąć!

 

O Międzynarodowym Dniu Jogi: 

Decyzją ONZ 21 czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jogi. Na całym świecie, w tym wyjątkowym dniu, odbędą się wydarzenia dedykowane jodze. Także Polska aktywnie włączyła się do tych obchodów.

W Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria. Organizatorami wydarzeń są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art Of Living Polska (AOL).

Wydarzenie wspierają Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz, które od lat ćwiczą systematycznie jogę. youtu.be/sY6tyamVf7Q