Królowa Elżbieta II po raz dziesiąty została prababcią! Tym razem chłopca - syna wnuczki Zary. Zazwyczaj o narodzinach nowego członka rodziny królewskiej dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia, jednak tym razem było inaczej i absolutnie nikt się tego nie spodziewał. Szczęśliwy tata ujawnił bowiem informację między słowami, w podcaście "The Good, The Bad & The Rugby". 

Zara Tindall, wnuczka królowej Elżbiety II urodziła!

Jak się okazało, Zara Tindall urodziła synka! Chłopiec przyszedł na świat 21 marca 2021. Otrzymał imiona Lucas Philip. Drugie imię, jak mają to w zwyczaju Windsorowie, jest hołdem dla dziadka Zary, 99-letniego księcia Filipa. Co ciekawe, również ojciec Mike’a Tindalla nosi to imię, a więc to także ukłon w jego stronę. 

Warto zauważyć, że to kolejny raz, kiedy Mike informuje o istotnym fakcie z życia swojej rodziny w podcaście "The Good The Bad and The Rugby". To właśnie stąd dowiedzieliśmy się, że Zara jest w ciąży.

Tak, jak wspominaliśmy, dla królowej Elżbiety II to dziesiąty prawnuk. Dla księżniczki Anna zaś piąty wnuk i pierwszy płci męskiej. Zarówno Zara, jak Peter wychowywali dotąd tylko dziewczynki. Zara i Mike Tindall mają dwie córki. Mia Grace przyszła na świat 17 stycznia 2014. Cztery lata później, a dwa po poronieniu, którego doświadczyła Zara, 19 czerwca 2018 urodziła się druga pociecha pary, Lena Elisabeth.

Kim jest Zara Tindall?

Zara Tindal (wcześniej Phillips) jest wnuczką królowej Elżbiety II, jedyną córką księżniczki Anny i jej pierwszego męża Marka Phillipsa, oraz matką chrzestną księcia George’a. Swojego męża, rygbystę Mike'a Tindalla poznała podczas Pucharu Świata w Rugby w 2003 w Australii. 30 czerwca 2011 para wzięła ślub.

Zajmuje 20. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu, ale zgodnie z decyzją rodziców nie pełni obowiązków królewskich, choć uczestniczy w imprezach rodzinnych i oficjalnych uroczystościach. Zawodowo zajmuje się jeździectwem. 

ZOBACZ TEŻ: Pippa Middleton została mamą po raz drugi! Znamy płeć i imię dziecka