AKCESORIA Pojawiają się u wszystkich największych projektantów: duże i barwne kwiaty (przebój sezonu), szerokie spinki do koków oraz wiązane jak opaski kolorowe chustki. Kwiaty nosimy głównie jako ozdobę kucyków i koków. Wariant ekstrawagancki – duży kwiat przypięty nad uchem (jak na zdjęciu) – zastąpi z powodzeniem nakrycie głowy, a nawet biżuterię.
Rada: zrezygnuj z kolorowego makijazu.

DŁUGIE I KARBOWANE Nosimy je rozpuszczone albo związane w niski kucyk. To fryzura raczej na spotkania towarzyskie i imprezy. Prosta, łatwa do wykonania, doda objętości cienkim, delikatnym włosom.
Uwaga: częste karbowanie może je zniszczyć. Zadbaj o odpowiedni poziom nawilżenia. Po umyciu nałóż odżywkę lub maseczkę, używaj również tzw. kosmetyków termicznych, chroniących podczas stylizacji na ciepło.

KRÓTKIE SA OK! Wielki powrót fryzury „na chłopczycę”. Wybrały ja m.in. modelki Agyness Deyn, Anja Rubik i piosenkarka Rihanna. Włosy z tyłu są zupełnie krótkie, ale z przodu nosimy dużą, najlepiej asymetryczną grzywkę. Kolor? Tylko jednolity, teraz na topie jest platynowy blond.
Rada: fryzura powinna być naturalna, w lekkim nieładzie. Susząc, przeczesuj włosy palcami. Całość wykończ lekkim kremem modelujacym.

WARKOCZE NA LUZIE Nosimy pojedyncze, podwójne, dobierane albo cienkie, plecione tylko z przodu głowy. Nam podoba się bardzo wersja z pokazu Giles’a. Zrób przedziałek pośrodku i podziel włosy na dwa pasma. Każde z nich, od skroni, zapleć w dobierany, ale luźny warkocz. Do takiego uczesania potrzebujesz pianki dodającej objętosci, a na koniec utrwalajacego, nabłyszczajacego lakieru.

MAXI OBJĘTOŚĆ Raczej dla odważnych i na duże wyjścia – wysokie upięcia w rozmiarze XXL! Aby stworzyć taką fryzurę, potrzebujesz produktów unoszacych włosy u nasady i mocno utrwalających. Spryskaj je sprayem dodającym objętosci i delikatnie natapiruj. Ułóż w luźny kok i podepnij przy pomocy wsuwek. Całosc spryskaj elastycznym lakierem, który sprawi, że fryzura utrzyma sie przez wiele godzin.

KOLOROWE PASEMKA Wersja punk-rockowa w szalonych neonowych kolorach. Pasemka mogą być niebieskie, różowe, czerwone i fioletowe. Postaw na jeden mocny akcent na grzywce. Lepiej nie eksperymentuj sama w domu, wybierz się do dobrego fryzjera. By efekt był spektakularny, dobrze nabłyszczaj włosy. Bezpieczny wariant – przypnij sztuczne pasemka.