Smutna wiadomość dla widzów "Zawsze warto". Nagrodzony w tym roku Telekamerą serial z Julią Wieniawą, Weroniką Rosati i Katarzyną Zielińską znika z anteny Polsatu. 20 maja stacja pokaże już ostatni odcinek drugiego sezonu produkcji. Serial po raz pierwszy pojawił się w ramówce Telewizji Polsat we wrześniu 2019 roku. Do tej pory powstały dwie serie produkcji, po 12 odcinków każda. Średnia oglądalność drugiego sezonu "Zawsze warto" wynosiła do tej pory 822 tysiące, czyli o 65 tysięcy mniej niż pierwszego sezonu. Obydwa sezony serialu były pokazywane z wyprzedzeniem w telewizji internetowej Ipla.tv.

Czy będzie 3. sezon "Zawsze warto"?

Oficjalnych informacji na temat trzeciego sezonu "Zawsze warto" na razie brak. Pewne jest to, że nie pojawi się on w jesienniej ramówce. Na razie jednak nie wiadomo, czy to definitywny koniec emocjonujących przygód Ady, Marty i Doroty. Katarzyna Zielińska w trakcie dzisiejszej transmisji na żywo na Instagramie powiedziała, że ma nadzieję, że "Zawsze warto" wróci z nowymi odcinkami na wiosnę przyszłego roku.

Co zamiast serialu "Zawsze warto"?

Telewizja Polsat na razie nie ujawnia informacji na temat ewentualnej kontynuacji serialu z Wieniawą, Rosati i Zielińską. Zamiast tego, ogłasza rozpoczęcie prac nad zupełnie nową produkcją o roboczej nazwie "Maria Matejko". Jest to polska wersja francuskiego serialu "Candice Renoir" o policjantce, która jest świeżo po rozwodzie i próbuje pogodzić swoje życie zawodowe z wychowywaniem czworga dzieci. Serial z tytułową rolą Cécile Bois stał się we Francji wielkim hitem i doczekał się już siedmiu sezonów.

W polskiej wersji serialu główną rolę otrzymała Paulina Chruściel. 39-letnia aktorka ma na swoim koncie role w serialach "Singielka" oraz "Wataha". W pozostałych rolach wystąpią: Anna Matysiak, Anna Dereszowska, Jakub Wesołowski, Wojciech Zieliński i Krystian Wieczorek.

Zdjęcia do "Marii Matejko" mają się rozpocząć już w pierwszej połowie czerwca. Emisja serialu planowana jest na jesień lub wiosnę 2021 roku.

Chcielibyśmy wprowadzić „Marię Matejko” do jesiennej ramówki, ale niewykluczone że serial pokażemy wiosną przyszłego roku. Wszystko będzie zależeć od przebiegu okresu zdjęciowego produkcji, a ten będzie uzależniony od aktualnej sytuacji związanej z COVID-19 - tłumaczy dyrektor programowa Polsatu, Nina Terentiew w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

ZOBACZ TEŻ: Ulubione podkłady polskich gwiazd. Czym malują się Więdłocha, Pieczonka, Wieniawa i inne znane kobiety?