Koronawirus w ostatnim czasie zdominował życie każdego z nas. Pochodzący z Chin wirus osobiście dotknął także prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka. W jednym z wywiadów, były piłkarz reprezentacji Polski zdradził, że na COVID-19 chorował jego syn Tomasz, synowa oraz dwie wnuczki. W rozmowie z portalem Sportowe Fakty, 64-latek dodał, że nadal nie może spotkać się ze swoimi najbliższymi, którzy na szczęście przeszli koronawirusa bez objawów. 

- Syn z rodziną są w Londynie, córka z rodziną w Rzymie. Syn, jego żona i dwie córki przeszli koronawirusa. Na szczęście asymptomatycznie, bez objawów. Mieli robione testy i one wykazały, że mogli mieć wirusa. Czują się dobrze - zdradza prezes PZPN w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty. 

Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski dodał również, że bardzo tęskni za swoimi dziećmi i chciałbym się z nimi spotkać najszybciej jak się tylko da. Na razie prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej i jego dzieciom muszą wystarczyć rozmowy online.  

- Córka nie była zakażona. Jest zdrowa i bezpieczna na tyle, na ile można być bezpiecznym w dzisiejszych czasach. Chciałbym do niej i do syna pojechać, zobaczyć, przytulić, pośmiać się, ale nie można. Są komunikatory, dzięki którym można zrobić prawie że house party. W czterech się połączyć i mieć coś w rodzaju konferencji, spędzać w ten sposób czas razem - zdradza Zbigniew Boniek.

Syn Zbigniewa Bońka chorował na koronawirusa

Zbigniew Boniek to jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii. W piłkarskiej reprezentacji Polski, z którą w 1982 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata, rozegrał łącznie 80 meczów i zdobył 24 bramki. Najlepsze lata swojej kariery 64-latek spędził na włoskich boiskach, gdzie grał w dwóch dużych klubach - Juventusie Turyn i AS Roma. Po zakończeniu zawodowej kariery w 1988 roku, Boniek m. in. objął funkcję trenera kadry Polski, a w 2012 roku został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Prywatnie, Zbigniew Boniek jest mężem Wiesławy, z którą ma syna, Tomasza oraz dwie córki - Karolinę i Kamilę.   

ZOBACZ TAKŻE: Natalia Siwiec wróciła do domu po 3 miesiącach podróży. Zrobiła test na koronawirusa