Zbigniew Korpolewski był zasłużonym i uznanym w środowisku reżyserem oraz aktorem. Od ponad 20 lat związany był z jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek Ireną Santor. Mimo to para formalnie nigdy nie miała ślubu. O śmierci reżysera i aktora, który odszedł w niedzielę 15 listopada 2018 poinformował oficjalnie na swoim profilu w Internecie portal TVP Info: Zmarł Zbigniew Korpolewski. Prowadził koncerty The Rolling Stones i The Animals. Wraz z Jerzym Połomskim, Ireną Kwiatkowską i partnerką życiową, Ireną Santor występował w Anglii, Australii, USA, Kanadzie. - czytamy w komunikacie. Na co zmarł Zbigniew Korpolewski?

Zbigniew Korpolewski - na co zmarł?

Zbigniew Korpolewski w grudniu 2017 roku przeszedł operację serca, po której nigdy nie doszedł do pełni zdrowia. Po opuszczeniu szpitala z Ireną Santor zamieszkali w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Życiowa partnerka Kropolewksiego cały czas liczyła, że jej ukochany zdoła wrócić do cich warszawskiego mieszkania. Tak się jednak nie stało.

Kim był Zbigniew Korpolewski?

Zbigniew Korpolewski był artystą estradowym, aktorem, reżyserem i prezenterem. Razem z Tadeuszem Rossem współtworzył program satyryczny „Loża”. Był menadżerem Zakładu Widowisk Estradowych, wchodzącego w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Przed przejściem na emeryturę został dyrektorem w stołecznym Teatrze „Syrena”. Jest autorem tekstów satyrycznych dla Hanki Bielickiej i kultowych kabaretów takich jak „Dudek” oraz „Egida”. W kwietniu 2013 r. został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".