Kto nie był na plaży naturystów w Chałupach, ten na pewno nucił jeden z największych przebojów Zbigniewa Wodeckiego, czyli "Chałupy welcome to". Piosenka Zbigniewa Wodeckiego rozsławiła na całą Polskę tę część półwyspu, choć podobno wtedy, kiedy powstawała (czyli w roku 1994), nie wszystkim mieszkańcom Zatoki Puckiej się to podobało. Zwłaszcza dlatego, że dzięki piosence Wodeckiego Chałupy zostały po prostu oblężone przez turystów! Również tych, którzy lubią chodzić po plaży tak, jak ich Bóg stworzył ;-)

ZOBACZ: ZBIGNIEW WODECKI Pozostawił po sobie nieskończoną płytę. Kiedy ukaże się na rynku jego ósmy album?

Współczesne Chałupy również doskonale pamiętają Zbigniewa Wodeckiego.To właśnie tam jakiś czas temu powstał wielki kolorowy mural dedykowany zmarłemu piosenkarzowi. Na muralu widać nie tylko podobiznę Wodeckiego, lecz także bałtycką mierzeję. Mural znajduje się na stacji kolejowej i każdy, kto przyjeżdża do Władysława pociągiem, musi się na niego natknąć! Teraz, gdy Wodecki nie żyje, mural budzi wzruszenie i prowokuje chwilę zadumy...

Odejście Zbigniewa Wodeckiego na łamach Puck.naszemiasto.pl skomentował niedawno sołtys Chałup, Marcin Budzisz:

„Oczywiście z wielkim żalem i smutkiem doszły do nas informacje o śmierci Zbigniewa Wodeckiego, któremu zawdzięczamy to, iż miejscowość Chałupy, która była znana nielicznym osobom, zmieniła się w jedną z najbardziej znanych kurortów turystycznych w Polsce. Można powiedzieć że piosenka z 1994 r. "Chałupy welcome to" stała się ikoną naszej miejscowości, a Zbigniew Wodecki, mimo że rzadko w Chałupach widzianym, był jej wizytówką.”

Dziś już chyba żadne mieszkaniec Chałup nie ma wątpliwości, że ich wieś w całej Polsce kojarzona jest głównie właśnie dzięki przebojowi Zibigniewa Wodeckiego. Tym bardziej uważamy, że namalowanie muralu, który upamiętnia artystę, to piękny, taktowny i niezwykle wzruszający gest.

CZYTAJ TAKŻE: ZBIGNIEW WODECKI Zostawił po sobie spory majątek! Okazuje się, że był dobrym biznesmenem!

Teraz o istnieniu tego muralu przypomniał na swoim Instagramie Kuba Wojewódzki. Jak wygląda mural ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego? Zobaczcie tu:

 

#memories

Post udostępniony przez Kuba Wojewodzki (@kuba_wojewodzki_official) 7 Cze, 2017 o 3:27 PDT