Na scenie przez większość koncetu byli obecni jego prowadzący. I to właśnie oni poprosili publiczność o powstanie i aplauz, która miał upamiętnić zmarłego niedawno Zbigniewa Wodeckiego. Wzruszona Natalia Szroeder, która razem z Krzysztofem Ibiszem prowadziła koncert, nie potrafiła ukryć łez wspominając ich wspólny, zeszłoroczny występ. Artystka odniosła się do ich wspólnego koncertowania w bardzo poruszających słowach. Co powiedziała?

„Dziękuję za to, że mogłam się od Ciebie uczyć i dziękuję, za wspólne wykonanie piosenki "Z tobą chcę oglądać świat". Przez chwilę naprawdę oglądaliśmy ten świat wspólnie…”

ZOBACZ: AGNIESZKA CHYLIŃSKA na SuperHit Festiwal chuda jak nigdy! Znowu straciła na wadze?

Pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego było chwilą olbrzymiej zadumy. Polsat zdecydował, że cały festiwal zostanie zadedykowany Zbigniewowi Wodeckiemu. Nic dziwnego. W końcu od 22 maja świat muzyki pogrążony jest w żałobie i nie może pogodzić się ze śmiercią wybitnego muzyka, kompozytora i wokalisty, który odszedł w wieku 67 lat.

POLECAMY: MICHAŁ SZPAK na SuperHit Festiwal porwał publiczność swoim eurowizyjnym hitem! Fani zachwyceni!

Wyraz temu postanowili dać także goście Opery Leśnej. Ogromne wzruszenie i gromkie oklaski towarzyszyły chwili, gdy zdjęcie wybitnego artysty pojawiło się na wielkim telebimie na scenie festiwalu. Moment ten pięknie podsumował Krzysztof Ibisz:

„Dziękujemy za umiłowanie życia, za uśmiech, za otwartość dla ludzi, za rzadki dar autoironii. Był przyjacielem Telewizji Polsat. Tobie dedykujemy ten festiwal”

Artysta w 2016 roku obchodził jubileusz i na scenie Opery Leśnej w Sopocie przedstawił koncert „40 lat minęło…”. Na zawsze zostanie w sercach i pamięci wszystkich fanów polskiej muzyki rozrywkowej.

Zobaczcie, jak wyglądał ten wzruszający moment na scenie w Sopocie. Oglądaliście go na antenie Telewizji Polsat?