Zbigniew Zamachowski przez lata uchodził za jednego z najzdolniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. Wizerunek gwiazdor ucierpiał jednak mocno, gdy w jego życiu prywatnym sporo się zmieniło. Zamachowski rozstał się w atmosferze skandalu ze swoją żoną, Aleksandrą Justą, i poślubił Monikę Richardson, która z zamiłowaniem opowiadała w mediach o ich miłości.

Wszystko to sprawiło, że aktor stał się częstym bohaterem tabloidów i portali plotkarskich, i wszystko wskazuje na to, że zdaje sobie sprawę z tego, że te zawirowania bardzo wpłynęły na jego image i karierę.

Nie nazwałbym tego kryzysem, staram się unikać określeń granicznych. Pewnych rzeczy już nie zagram, pewnych rzeczy nigdy nie mogłem zagrać, ale ponieważ nigdy nie wyznaczałem sobie konkretnych celów, to nigdy nie doznawałem rozczarowań – wyznał w rozmowie z "Newsweekiem" Zbigniew Zamachowski.

Co ciekawe, aktor nie stracił jednak poczucia własnej wartości i zapowiedział, że nie będzie brał udziału w zdjęciach próbnych i castingach do nowych ról!

Nigdy nie rozpychałem i nie zamierzam się ani rozpychać, ani przesadnie walczyć. Raczej doznaję swego rodzaju upokorzeń, gdy np. moi kumple z branży filmowej zapraszają mnie na próbne zdjęcia. Mogę teraz wyjść na straszliwego egotyka, ale nie zamierzam chodzić na próbne zdjęcia. Ze dwa razy miałem takie propozycje, na jedną nawet poszedłem, ale powiedziałem, że nie stanę przed kamerą, bo zwymiotuję pewnie... I to mnie deprymuje i wkur**, szczerze powiedziawszy. Mam poczucie swojej wartości, które mi wyznacza granice – powiedział Zamachowski.

Podoba się Wam postawa aktora? A może Zbigniew Zamachowski popełnia błąd, nieprzyjmując propozycji wymagających od niego udziału w castingach?

Zbigniew Zamachowski o swoim związku

Kariera Zbigniewa Zamachowskiego

Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Zbigniew Zamachowski - Trafił do szpitala przez... Ewę Chodakowską?!