Wokalista muzyki disco-polo i frontman zespołu Akcent, Zenon Martyniuk, jest jednym z tegorocznych „objawień” show-biznesowych. Szczególnie głośno zrobiło się o nim na początku roku, kiedy podczas koncertu sylwestrowego wystąpił w Zakopanem z Marylą Rodowicz. Jego występ był wówczas najchętniej oglądany ze wszystkich sylwestrowych wykonów. Od tej pory piosenkarz nie schodzi z show-biznesowego piedestału. Co i rusz robi się o nim głośno przy okazji kolejnych wydarzeń. Teraz o Martyniuku mówi się przy okazji sensacyjnych doniesień dotyczących jego zarobków! Od tych liczb może się zawrócić w głowie!

ZOBACZ: ZENON MARTYNIUK wystąpił w reklamie, za którą zgarnął fortunę!

Jak donosi „Fakt”, tylko w sezonie wiosenno-letnim Martyniuk zarobi, bagatela, 2 miliony złotych!!! Właśnie tyle muzyk disco-polo ma dostać za 80 koncertów, które zakontraktował na najbliższe miesiące.

Wystarczy proste działanie matematyczne, żeby doliczyć się, że za jeden występ autor hitu "Przez twe oczy zielone" inkasuje 25 tysięcy złotych! Jak się okazuje, stawki koncertowe piosenkarza poszły ostatnio znacznie w górę. W zeszłym roku za koncert życzył sobie bowiem średnio o 11 tysięcy mniej!

Takim zarobkom idola fanów disco-polo nie ma się jednak co dziwić. Martyniuk to obecnie najpopularniejszy piosenkarz disco-polo w kraju. Jego występ m.in. wspomnianego już Sylwestra z TVP2 stał się prawdziwym hitem, także Internetu! Wokalista wystąpił ostatnio także w reklamie napoju energetycznego, za co miał dostać podobno milion złotych!

POLECAMY: ZENON MARTYNIUK pisze piosenkę dla Piotra Żyły i Kamila Grosickiego!

Jak widać, Zenon Martyniuk chce w pełni wykorzystać swoje „pięć minut”, którymi może się cieszyć dzięki sukcesowi przeboju „Przez twe oczy zielone”.

Zgadujemy, że fakt, iż prezes TVP, Jacek Kurski jest sympatykiem jego twórczości, też jest w tej kwestii nie bez znaczenia…