"Zimna Wojna" walczy o nominację do Złotych Globów 2019! Nowy film Pawła Pawlikowskiego znalazł się na ostatecznej liście 80 filmów zagranicznych, z których pięć dostanie oficjalne nominacje do Złotego Globu dla najlepszego filmu zagranicznego. Przypomnijmy, że Pawlikowski za "Zimną Wojnę" dostał już nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes, film jest też polskim kandydatem do Oscara. Poprzedni film reżysera, "Ida", wygrał Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Czy teraz "Zimna Wojna" dostanie i Złoty Glob, i Oscara? W końcu zagraniczni krytycy i dziennikarze zachwycili się polską produkcją, a Joanna Kulig wyrasta na światową gwiazdę. Pojawiła się m.in. na okładce francuskiej edycji magazynu "Elle" i wciąż dostaje kolejne propozycje! Sprawdź PONIŻEJ, z jakimi filmami "Zimna Wojna" będzie walczyć o nominację do Złotego Globu.

Złote Globy 2019: nominacja dla Zimnej Wojny?

"Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego ma szansą na znalezienie się na liście nominowanych do Złotego Globu dla najlepszego filmu zagranicznego. Jednak konkurencja jest poważna. Obok "Zimnej Wojny" na liście 80 filmów zagranicznych z szansą na nominację znalazły się m.in. nowe filmy tak uznanych reżyserów, jak Alfonso Cuaron (tegoroczny laureat Złotej Palmy w Cannes), Nadine Labaki, Laszlo Nemes, Mateo Garrone, Zhang Yimou czy Asghar Farhadi. Filmy pochodzą z 49 krajów. Oficjalna lista filmów nominowanych do Złotych Globów 2019 zostanie ogłoszona 6 grudnia. Mocno trzymamy kciuki za "Zimną Wojnę"!

Pełna lista zagranicznych filmów z szansą na nominację tutaj.

Joanna Kulig z nominacją do Oscara?

Mówi się też, że Joanna Kulig ma szansę otrzymać nominację do Oscara dla najlepszej aktorki. Choć zwykle statuetki trafiają w ręce amerykańskich gwiazd Hollywood, to teoretycznie aktor z każdego kraju ma szansę na nagrodę. Występem Kulig w "Zimnej Wojnie" zachwyciła się już Europa, aktorka gościła nawet na okładce francuskiego magazynu. Czy Joanna pobije też serca członków Akademii? Bardzo jej tego życzymy! Przypomnijmy, że obecnie Kulig jest w ciąży i niedługo po raz pierwszy zostanie mamą.