Polska premiera filmu "Zimna wojna" za nami. 28 maja 2018 roku w Warszawie w Cinema City Sadyba miał miejsce uroczysty pokaz nowego dramatu Pawła Pawlikowskiego z udziałem obsady i twórców. Poza odtwórcami głównych ról - Joanną Kulig, Tomaszem Kotem, Borysem Szycem i Agatą Kuleszą - na czerwonym dywanie pojawili się też inni znani artyści i osobistości ze świata mediów i kultury, w tym żona reżysera, Małgorzata Bela. Szczególną uwagę obecnych na wydarzeniu fotoreporterów przykuli też m.in.: Kasia Warnke, Anja Rubik, Monika Olejnik, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Danuta Stenka, Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz, Anna Kalczyńska, Artur Żmijewski z żoną i Ilona Ostrowska. Część oficjalną wydarzenia poprowadziła niezastąpiona Grażyna Torbicka. Zdjęcia z premiery "Zimnej Wojny" znajdziesz w naszej GALERII.

Gwiazdy na premierze "Zimnej wojny"

Premiera filmu "Zimna wojna" w Cannes zakończyła się ogromnym aplauzem, o czym na gala.pl poinformowaliśmy was już parę godzin po pokazie, jako pierwszy polski serwis internetowy. Publiczność zgotowała tam twórcom i aktorom owacje na stojąco, które - jak relacjonowała m.in. obecna na sali Dorota "Doda" Rabczewska-Stępień - trwały praktycznie nieprzerwanie przez 15 minut. Okazało się, że ta reakcja była dobrym odzwierciedleniem entuzjazmu jury, które postanowiło później przyznać Pawłowi Pawlikowskiemu nagrodę dla najlepszego reżysera Festiwalu Filmowego w Cannes 2018. Nowy film Pawlikowskiego podbił serca zagranicznych krytyków filmowych, a także hollywoodzkich gwiazd, jak Julianne Moore. Aktorka gratulowała Joannie Kulig wybitnej roli. "Zimną Wojną" zachwycił się także Benicio del Toro. Film został fantastycznie oceniony przez krytyków filmowych, którzy na bieżąco komentowali filmy walczące o Złotą Palmę w konkursie głównym festiwalu.

"Zimna wojna" trafi do kin w całej Polsce już 8 czerwca. Tymczasem zobacz zdjęcia gwiazd na polskiej premierze najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego już teraz w naszej GALERII >>

ZOBACZ: CANNES 2018 Sukces "Zimnej Wojny" Pawlikowskiego: APLAUZ przez 15 minut! WIDEO