"Zimna wojna" z szansą na Cezara 2019! Film Pawła Pawlikowskiego z wybitnymi rolami Joanny Kulig i Tomasza Kota otrzymał nominację do tej prestiżowej, francuskiej nagrody filmowej w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Polski dramat powalczy o Cezara z sześcioma innymi filmami. Poza "Zimną wojną", francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej doceniła także następujące filmy: "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" (USA, Wielka Brytania), "Kafarnaum" (Libia), "Girl" (Belgia), "Hannah" (Belgia, Włochy), "Nasze zmagania" (Belgia) i "Złodziejaszki" (Japonia).

Cezary 2019 - "Zimna wojna" z nominacją!

Jeszcze nie opadły wczorajsze emocje związane z nominacjami do Oscarów, a już dziś "Zimna wojna" otrzymała kolejną nominację, tym razem do francuskich Cezarów w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny! Gratulacje! - czytamy na profilu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Warto wspomnieć, że twórcą, który zdobył najwięcej Cezarów w historii plebiscytu do dziś pozostaje Roman Polański. Polski reżyser otrzymał cztery statuetki za filmy "Tess", "Pianista", "Autor widmo" i "Wenus w futrze".

Ceremonia wręczenia Cezarów 2019 odbędzie się w piątek, 22 lutego w Paryżu, tradycyjnie w Théatre du Châtelet.

SPRAWDŹ TEŻ: "ZIMNA WOJNA" z trzema nominacjami do Oscarów 2019!