"Zimna wojna" już w niedzielę, 24 lutego, powalczy o trzy Oscary. Przypomnijmy, że film Pawła Pawlikowskiego uzyskał nominacje dla najlepszego reżysera, za najlepsze zdjęcia, a także dla najlepszego filmu zagranicznego. Spodziewaliśmy się jeszcze nominacji dla Joanny Kulig w kategorii Najlepsza Aktorka, ale niestety, gwiazda nie dostąpiła tego zaszczytu. O tym, czy "Zimna Wojna" dostanie jedną lub więcej statuetek, przekonamy się już w poniedziałek nad ranem. Tymczasem już w niedzielę odbędzie się wernisaż zdjęć Łukasza Bąka, pokazujących, jak wyglądała praca na planie "Zimnej Wojny". Widzimy na nim oczywiście Joannę Kulig i Tomasza Kota, którzy wcielili się w role główne, a także innych aktorów, jacy zagrali w filmie, jak również członków ekipy. Wystawa potrwa tylko cztery dni. Zdjęcia Bąka będzie można podziwiać w warszawskiej galerii Mysia 3.

Zdjęcia Łukasza Bąka to autorska wersja tego, co dzieje się “pomiędzy” - to impresja na temat świata, w którym żyją bohaterowie “Zimnej wojny”, a jednocześnie niezwykła okazja, żeby wejść w ten świat głębiej. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt czarno-białych fotografii, które pokazują rzeczywistość filmu nieco szerzej, pozwalają na zanurzenie się w klimat opowieści Pawlikowskiego na nowo - czytamy w informacji prasowej.

Łukasz Bąk jest fotografem i fotosistą filmowym. Robił zdjęcia na planach takich filmów, jak: „Baby Bump” i „Królewicz Olch” Kuby Czekaja, „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego, „Wilkołak” Adriana Panka czy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy. Wernisaż zdjęć zza kulis "Zimnej Wojny" odbędzie się 24 lutego o godzinie 18:00. Trzy dni później, w ramach finisażu, odbędzie się spotkanie autorskie z Bąkiem oraz dyskusja z gośćmi specjalnymi o fotografii i filmie. Na wydarzenie zapraszają Leica 6x7 Gallery, Opus Film i Mysia 3.

 

 

 

 

 

 

Wernisaż:

24 lutego, godz. 18.00

 

Finisaż – spotkanie autorskie/dyskusja z gośćmi:

27 lutego 2019, Mysia 3, III piętro, godz. 19.00

 

Wstęp wolny