W globalnej skali zjawisko przestępstwa kradzieży tożsamości jest coraz powszechniejsze i należy spodziewać się, że w Polsce również tak będzie” – mówi adwokat Roland Szymczykiewicz z jednej z warszawskich kancelarii. – W pierwszej połowie 2012 roku stwierdzono popełnienie 121 takich przestępstw, ale uważam, że dane policyjne są zbyt optymistyczne, bo nie wiadomo, ile osób nie zgłosiło tego przestępstwa albo jeszcze nie wie, że padło jego ofiarą. Kradzież tożsamości polega na tym, że sprawcy w różny sposób zdobywają dane ofiary, a następnie wykorzystują je do swoich celów – pobierają pieniądze z jej konta, zaciągają kredyty albo robią zakupy przez internet, posługując się jej danymi”.

Na taki pomysł wpada niepozorna Diana. Choć wygląda jak bywalczyni salonów piękności z lat 50., która spędza życie na grze w kanastę i oglądaniu „Koła fortuny”, lubi korzystać z życia na całego. Najlepiej nie swoim kosztem. Jej ofiarą pada Sandy Patterson (Jason Bateman), nieco sztywny biznesmen, który oddałby wszystko, żeby nie musieć rezygnować ze swojego poukładanego życia. Sprytna złodziejka nie pozostawia mu jednak wyboru. Kiedy Sandy dowiaduje się, że jakaś kobieta na przedmieściach Miami wydaje hojną ręką jego pieniądze, postanawia sam udać się na drugi koniec kraju, by odzyskać dobre imię oraz sporą ilość gotówki. Ale gdy w końcu udaje mu się odnaleźć swoją prześladowczynię, kłopoty dopiero się zaczynają. Okazuje się, że Diana bardzo chwali sobie życie z jego kartą kredytową w portfelu i nie cofnie się przed niczym, by móc z cudzych pieniędzy korzystać jak najdłużej.

SCENARIUSZ: CRAIG MAZIN, JERRY EETEN, REŻYSERIA: SETH GORDON, MUZYKA: CHRISTOPHER LENNERTZ, GŁÓWNE ROLE: JASON BATEMAN, MELISSA MCCARTHY, AMANDA PEET, DYSTRYBUCJA: UIP