Kolejny dzień w Los Angeles. Walczący o uznanie muzyk poznaje początkującą aktorkę i zaczynają się w sobie zakochiwać oraz dzielić między sobą nie tylko codzienność prywatną, ale także zawodowo-artystyczną. Choć na pierwszy rzut oka wiele ich dzieli, Sebastian i Mia pragną tego samego: zaistnieć wśród tłumu marzycieli zjeżdżających do Hollywood w pogoni za sławą. Zmęczeni przesłuchaniami, z których nic nie wynika, i graniem za grosze po pubach i barach, nieraz mają ochotę się poddać. Prawdziwym wyzwaniem dla ich związku okazuje się być jednak nie tyle kolejna porażka, co niespodziewany wielki sukces!

ZOBACZ: ZŁOTE GLOBY 2017 Ogłoszono nominacje do prestiżowej nagrody

Tak zaczyna się opowieść filmu „La La Land”, który od wczoraj możemy oglądać w polskich kinach. Gwiazdami filmu są Emma Stone i Ryan Gosling, na których teraz patrzy nie tylko całe Hollywood, ale i cały świat. Dwa tygodnie temu oboje odebrali Złote Globy w kategoriach aktorskich. Choć nie były to jedyne nominacje, jakie przypadły musicalowi. Film dostał ich bowiem aż 7 i nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej odebrał w każdej z nich!

„La La Land”, poza kategoriami aktorskimi (Najlepszy aktor w komedii lub musicalu - Ryan Gosling oraz Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu - Emma Stone) nagrodzono także w kategoriach: Najlepsza komedia lub musical, Najlepszy reżyser (Damien Chazelle), Najlepszy scenariusz (Damien Chazelle), Najlepsza muzyka (Justin Hurwitz) oraz Najlepsza piosenka ("City Of Stars", wyk. Ryan Gosling). Film był absolutnym triumfatorem tegorocznych Złotych Globów! 

POLECAMY: ZŁOTE GLOBY 2016 Plejada największych gwiazd na gali Golden Globes 2016

Na czym polega zatem siła filmu „La La Land? Przepisem na jego sukces są nie tylko kolorowe zdjęcia, żywa muzyka, czy dopracowane do ostatniego szczegółu kostiumy i stylizacje. Kluczem do sukcesu w tym przypadku są głównie aktorzy, którzy nie tylko świetnie grają, ale jeszcze co najmniej tak samo dobrze śpiewają i tańczą.

W rolach głównych wystąpili sprawdzeni na hollywoodzkim froncie Emma Stone i Ryan Gosling. To duet, który nie raz sprawdził się już na ekranie. Para zagrała wcześniej razem w takich hitach "Kocha, lubi, szanuje" i "Gangster Squad. Pogromcy mafii". Teraz spotykali się na planie magicznego musicalu Damiena Chazelle’a, którego widzowie (i Amerykańska Akademia Filmowa) docenili wcześniej m.in. za obraz „Whiplash”.

Film został już obsypany nagrodami m.in. na kanadyjskim festiwalu TIFF, uznawanym za przedoscarowy sprawdzian. Festiwalowa publiczność TIFF wielokrotnie odznaczała filmy, których artyści i twórcy sięgali potem po statuetkę Złotego Globy czy Oscara. Tak było w przypadku „Slumdog: milioner z ulicy”, „Jak zostać królem” czy „Zniewolony. 12 Years A Slave”. Czy słodko-gorzki musical powtórzy ich sukces podczas gali Oscarów?

KINOWY HIT: BOGUSŁAW LINDA po raz kolejny wywołał skandal!

Film póki co zachwycił jury podczas festiwalu w Wenecji. Krytycy chwalili m.in. jego nastrojowość, magiczny klimat i piękne kolory zdjęć. Podkreślano doskonały dobór aktorów, którzy zgodnie ze słowami krytyków „jako duet są już blisko perfekcji”.

Czy te oszałamiająco dobre recenzje przełożą się na sukces komercyjny i artystyczny filmu? Trzymamy za to mocno kciuki! Wy też się możecie do tego przyłożyć! Film w polskich kinach można oglądać już od wczoraj.

Wybierzecie się na niego? Bo my na pewno!