Złote Globy to nie tylko wręczenie jednych z najbardziej prestiżowych nagród w branży filmowej. To także fantastyczne kreacje na czerwonym dywanie. Gala rozdania Złotych Globów to parada glamouru, luksusu, szyku, a niekiedy też... kiczu. Bo nie wszystkie stylizacje w historii gali Złote Globy były udane. No cóż, w końcu niełatwo jest dorównać takim niekwestionowanym ikonom stylu, jak Cate Blanchett, Tilda Swinton czy Angelina Jolie, która choć na co dzień nie lubi rzucać się w oczy (wybiera raczej czerń i zachowawcze stylizacje), to na czerwonym dywanie zawsze błyszczy. Praktycznie każda kreacja Blanchett, Swinton i Jolie z rozdania Złotych Globów zasługuje na uznanie. A jak jest z innymi gwiazdami?

W ostatnich latach najpiękniejsze kreacje na gali wręczenia statuetek Złotych Globów miały na sobie m.in. Naomi Watts, Charlize Theron, Lupita Nyong'o, Emma Stone czy Michelle Dockery. Każda z nich prezentowała się inaczej, ale wszystkie inspirowały się wyjątkowo modnym ostatnio wyrafinowanym minimalizmem. Nyong'o oczywiście dorzuciła do niego szczyptę awangardy, Watts - szyku rodem ze starego Hollywood, a Theron - dużo seksapilu. Ale nie zapomnijmy też o damach kina, które jako jedne z pierwszych pokazały światu, czym jest czerwonodywanowy glamour. Chodzi oczywiście o legendarną seksbombę Marilyn Monroe, czy o Audrey Hepburn, przez wielu do dziś uważaną za najlepiej ubraną aktorkę na świecie.

Złote Globy 2017 już w niedzielę, 8 stycznia! Kto zdobędzie nagrodę? Kto okaże się najlepiej ubraną gwiazdą gali? My już mamy swoje faworytki - są nimi gwiazd, których kreacje zawsze zachwycają. Obejrzycie je w naszej GALERII

Zobacz najpiękniejsze kreacje gwiazd z gali ZŁOTE GLOBY>>