Natalie Portman jako Jackie Kennedy wypadła niezwykle prawdziwie i poruszająco - takie komentarze dominują wśród krytyków, którzy już mieli okazję obejrzeć Jackie Pablo Larraína. W dramacie biograficznym, który trafi do polskich kin na początku lutego, Portman zagrała słynną żonę prezydenta USA - Johna F. Kennedy'ego. Mimo że Jackie Kennedy przestała być Pierwszą Damą po tragicznej śmierci męża (Kennedy został zastrzelony podczas wizyty w Dallas w 1963 roku), to nie przestała być ważną i inspirującą postacią w życiu Amerykanów. Pięć lat po śmierci męża Jackie po raz drugi wyszła za mąż, stając się "Jackie O." - poślubiła greckiego milionera Aristotelisa Onasisa. Byli małżeństwem przez siedem lat, do śmierci Onasisa.

Film Jackie z Natalie Portman w roli głównej dotyczy okresu tuż po śmierci prezydenta Johna F. Kennedy'ego, kiedy to Jacqueline Kennedynagle zostaje sama z dwójką dzieci w Białym Domu. Jackie musi poradzić sobie z szokiem, rozpaczą, żałobą, a także wspierać najbliższych oraz uporządkować niedokończone sprawy męża. Wielkie wrażenie robi charakteryzacja. Portman, obdarzona tym samym dyskretnym kobiecym wdziękiem co Jackie, miejscami bardzo przypomina Pierwszą Damę USA. Wspaniałe kostiumy, które znamy z archiwalnych zdjęć Jackie Kennedy, będą gratką dla miłośników mody i stylu przełomu lat 50. i 60. Jackie chętnie nosiła kreacje i dodatki domów mody Chanel, Givenchy, Dior i Hermes. Nieodłączną częścią jej stylu były też małe żakiety, eleganckie toczki, rękawiczki oraz perły. Przypomnijmy, że słynnymi stylizacjami Jackie Kennedy inspirowała się m.in. księżna Diana.

ZOBACZ TEŻ: Jackie Kennedy, Grace Kelly, Diana Spencer - ich suknie ślubne przeszły do historii. Czyja była najpiękniejsza?

Natalie Portman (35) za rolę Jackie Kennedy dostała trzecią w karierze nominację do Złotego Globu. O statuetkę powalczy z Amy Adams, Jessicą Chastain, Isabelle Huppert i Ruth Negga. Rozdanie Złotych Globów już w niedzielę, 8 stycznia.

Zobacz Natalie Portman jako Jackie Kennedy w naszej GALERII. Myślicie, że Portman otrzyma za swoją rolę Złoty Glob?

ZDJĘCIA Z FILMU "JACKIE"

Poniżej trailer filmu Jackie w reż. Pablo Larraína