Już dziś w nocy w Los Angeles odbędzie się gala 74. rozdania Złotych Globów. Z tej okazji przypominamy nominowanych w najważniejszych kategoriach do nagrody. Najwięcej, bo aż siedem nominacji zdobył film "La La Land". Na sześć statuetek mogą liczyć twórcy "Moonlight". Pięć nominacji zgarnął "Manchester by the Sea", a cztery "Boska Florence" i "Lion. Droga do domu". Wśród nominowanych zabrakło tym razem Polaków.

POLECAMY: GWIAZDY NA GALI CRITICS' CHOICE AWARDSNicole Kidman, Natalie Portman, Ryan Gosling, Jessica Biel

Choć Złote Globy rozpalają co roku oczekiwania i nadzieje twórców filmowych, to jednak są to również nagrody niezwykle ważne dla branży telewizyjnej. Statuetki te przyznawane są w końcu także za najlepsze produkcje tv.

CZYTAJ O FAWORYCIE: ZŁOTE GLOBY 2017 „La La Land” ma aż 7 nominacji do nagrody!

W kategoriach telewizyjnych palmę pierwszeństwa dzierży w tym roku "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona". Miniserial zdobył aż pięć nominacji! Jedną mniej ma "Nocny recepcjonista". Z kolei aż pięć seriali zdobyło po trzy nominacje. Są to: "Czarno to widzę", "The Crown", "Długa noc", "This Is Us" i coraz popularniejszy także w Polsce "Westworld".

ZOBACZ: MACIEJ STUHR NA EFA 2016 Aktor pokazał swojego syna na scenie

Konferencję, podczas której ogłoszono wszystkich nominowanych do Złotych Globów 2017, na początku grudnia poprowadzili Anna Kendrick, Don Cheadle oraz Laura Dern. Galę zaplanowano na dziś wieczór, czyli 8 stycznia. Poprowadzić ma ją niezwykle popularny w USA komik i host telewizyjny, Jimmy Fallon.

CZYTAJ O MELU GIBSONIE: ZŁOTE GLOBY 2017 Mel Gibson – wszystkie skandale niepokornego gwiazdora. Było ich sporo!

Złote Globy to druga w kolejności z najbardziej prestiżowych nagród za dokonania kinowe. Nominacje i wygrane w plebiscycie Złotych Globów traktowane są jako zapowiedź tego, co potem będzie działo się podczas nocy oscarowej. Które produkcje będą miały w tym roku szanse na statuetkę złotego mężczyznę z mieczem?

Tymczasem zobaczcie w naszej GALERII nominacje w najważniejszych kategoriach do Złotych Globów 2017! Zaskoczeni? Widzieliście już niektóre z nominowany filmów i seriali? Jeśli nie to macie na to czas do 2 w nocy. Wtedy właśnie zacznie się hollywoodzka gala rozdania Złotych Globów. Będziecie śledzić jej wyniki?