Złote Globy 2018 to najważniejsza impreza filmowa przed Oscarami. Na czerwonym dywanie wyjątkowo w tym roku było... czarno! Wszystkie aktorki nominowane do statuetki lub zaproszone na galę ubrały się na czarno. To oczywiście część protestu kobiet przeciwko molestowaniu seksualnemu, nie tylko w Hollywood. Gwiazdy kina postanowiły wspólnie odnieść się do problemu, który długo był zamiatany pod dywan. Jednak rok 2017 był zdecydowanie rokiem kobiet, a także rokiem, kiedy okazało się, że najpotężniejszy producent filmowy, Harvey Weinstein, regularnie wykorzystywał gwiazdy swoich filmów. Wiensteina o molestowanie oskarżyły m.in. Salma Hayek, Angelina Jolie oraz Ashley Judd. Dlatego Harveya na niedzielnej gali wręczenia Złotych Globów zabrakło... Była to za to noc kobiet! Piękne aktorki w czarnych kreacjach prezentowały się wspaniale! Meryl Streep wyglądała majestatycznie, Jessica Biel bardzo elegancko i luksusowo, Dakota Johnson dziewczęco i szykownie. Zachwyciła też Natalie Portman i Emilia Clarke. Złote Globy to oczywiście czas, kiedy gwiazdy Hollywood mogą popisać się widowiskową elegancją. Co prawda w tym roku wszystkie suknie były w tym samym kolorze, ale czy istnieje bardziej elegancki kolor niż wytworna czerń? Na gali Złotych Globów 2018 nie zabrakło także Angeliny Jolie, Alicji Vikander, Michelle Williams, Alison Brie czy Heidi Klum. Zobaczcie wszystkie kreacje ze Złotych Globów 2018 w naszej GALERII!

Galerię ze Złotych Globów 2018 aktualizujemy na bieżąco. Kolejność zdjęć może więc ulec zmianie.

Złote Globy 2018 - gwiazdy na czerwonym dywanie

Dawno na gali Złotych Globów nie było aż tylu topowych gwiazd! Pojawiła się Angelina Jolie, której już od kilku lat nie było na tej imprezie, a także Mariah Carey, która rzadko bywa na podobnych wydarzeniach. Nie zabrakło Natalie Portman, Halle Berry, Catherine Zeta-Jones,

Złote Globy 2018 - czarne kreacje gwiazd

Podczas gali Złote Globy 2018 nagrody dla zwycięzców wręczyli m.in. Kate Hudson, Alicia Vikander, Penelope Cruz, Gal Gadot, Sarah Jessica Parker i Jennifer Aniston. Również aktorki wręczające statuetki ubrały się na czarno. Nigdy wcześniej w Hollywood nie było takiej kobiecej solidarności. Brawo! Choć nie obyło się bez "wpadek". Kilka gwiazd wyłamało się z czarnego dress code'u i... wyglądało dziwacznie na tle dostojnych koleżanek w wymownej czerni. Za to panowie dostosowali się do protestujących aktorek - również wystąpili w czerni. Niemal wszyscy mieli na sobie czarne garnitury lub smokingi, a Ricky Martin wystąpił cały na czarno (zrezygnował nawet z białej koszuli). Podobnie Denzel Washington. Zaś Jude Law, przystojny jak zwykle, wystąpił w ciemnych czarnych okularach.

ZOBACZ TEŻ: Angelina Jolie i Jennifer Aniston na Złotych Globach! Pierwszy raz RAZEM na jednej imprezie!