Tegoroczna gala rozdania Złotych Globów bez wątpienia przejdzie do historii. Niemal wszystkie największe gwiazdy Hollywood pojawiły się na niej bowiem w czarnych kreacjach. Zdjęcia aktorów, piosenkarzy i celebrytów w czarnych stylizacjach z czerwonego dywanu zdążyły zalać już cały Internet. To może oznaczać tylko jedno - gwiazdy, w tym m.in. Angelina Jolie, Kendall Jenner, Meryl Streep i Dakota Johnson, dotrzymały słowa i rzeczywiście zdecydowały się na symboliczny gest na tej wielkiej imprezie. Czego on dotyczył?

Złote Globy 2018 całe na czarno. Dlaczego?

Czarne stroje gwiazd kina i telewizji na gali rozdania Złotych Globów 2018 to protest przeciwko przemocy seksualnej. Akcja #TIMESUP to kontynuacja internetowej akcji #metoo, podczas której ofiary molestowania, nie tylko gwiazdy, zaczęły publicznie mówić o swoich bolesnych doświadczeniach. Akcja ta musiał w jakiś sposób znaleźć swoje odzwierciedlenie na na tak znaczącej gali jak Złote Globy. W końcu zaczęła się właśnie od oskarżeń o molestowanie, które zaczęli publicznie ujawniać aktorzy i aktorki Hollywood.

Złote Globy 2018 - oficjalna sesja

W nawiązaniu do akcji #TIMESUP, również oficjalna sesja zdjęciowo po Złotych Globach została utrzymana w kolorystyce czarno-białej. Ramona Rosales wykonała niezwykle proste, eleganckie i gustowne zdjęcia, na których widzimy nie tylko zwycięzców tegorocznej gali, lecz również tych, którzy Złote Globy wręczali.

ZOBACZ: ZŁOTE GLOBY 2018 rozdane! "Trzy billboardy" i "Wielkie kłamstewka" wielkimi zwycięzcami. Kto jeszcze? Pełna lista nagrodzonych!

Jak na tych zdjęciach prezentują się zatem m.in. Nicole Kidman, James Franco, Gary Oldman, Frances McDormand, Saoirse Ronan, Sam Rockwell, Elisabeth Moss, Hellen Mirren, Natalie Portman, Ewan McGregor i inni? Zajrzyjcie do naszej GALERII i przekonajcie się sami ;-)