Złote Globy to najważniejsze zaraz po Oscarach nagrody w przemyśle filmowym i telewizyjnym. Nominacje do Złotych Globów 2018 poznaliśmy 11 grudnia 2017. Wielka gala rozdania statuetek odbędzie się już dziś, w niedzielę, 7 stycznia 2018 roku. Będzie to już 75. gala Golden Globes z kolei! Imprezę poprowadzi Seth Meyers.

Złote Globy 2018 – Nominacje

Najwięcej nominacji do Golden Globes 2018 zdobył obraz „Kształt wody” w reżyserii Guillermo del Toro. Produkcja została nominowana w aż siedmiu kategoriach! Pojawił się też polski akcent - o statuetkę walczy film „Twój Vincent”, czyli polsko-brytyjska animacja opowiadająca o ostatnich dniach życia Vincenta Van Gogha. Bardzo mocno trzymamy za niego kciuki!

Złote Globy 2018 – Nominacje aktorskie

Złote Globy są świętem całego środowiska filmowego. Największe zainteresowanie budzą jednak co roku kategorie aktorskie: najlepszy aktor w dramacie, najlepszy aktor w komedii oraz najlepszy aktor drugoplanowy. W tym roku wśród nominowanych nie zabrakło znanych, obecnych od lat na rynku gwiazd takich jak Tom Hanks, James Franco, Willem Dafoe i Hugh Jackman.

CZYTAJ: ZŁOTE GLOBY 2018 – NOMINACJE Pełna lista aktorek nominowanych do statuetki! Meryl Streep, Jessica Chastain, Margot Robbie. Kto jeszcze?

Kto jeszcze dostał nominację do Złotego Globu 2018? Zobaczcie w naszej GALERII ;-)