Złote Globy to najważniejsze zaraz po Oscarach nagrody w przemyśle filmowym i telewizyjnym. Nominacje do Złotych Globów 2018 poznaliśmy już na początku zeszłego miesiąca, a dokładnie 11 grudnia 2017. Wielka gala rozdania tych nagród odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia 2018 roku. Będzie to okrągła, 75. gala Golden Globes! Imprezę poprowadzi Seth Meyers. Nominacje ogłosiły m.in. Sharon Stone i Kristen Bell. I to właśnie te gwiazdy poinformowały wszystkich zainteresowanych, kto ma w tym roku szansę na nagrody.

Złote Globy 2018 – Nominacje

Najwięcej nominacji do Golden Globes 2018 zdobył film „Kształt wody” w reżyserii Guillermo del Toro. Produkcja została nominowana w aż siedmiu kategoriach! Pojawił się też polski akcent - o statuetkę walczy film „Twój Vincent”, czyli polsko-brytyjska animacja opowiadająca o ostatnich dniach życia Vincenta Van Gogha. Wśród nominowanych do Złotych Globów 2018 nie zabrakło filmu „Dunkierka” (3 kategorie) czy serialu Netflixa „Stranger Things” (2 kategorie). Nas najbardziej interesują jednak nominacje aktorskie ;-)

Złote Globy 2018 – Nominacje aktorskie

Złote Globy przyznawana są m.in. w kategorii najlepsza aktorka w dramacie, najlepsza aktorka w komedii oraz najlepsza aktorka drugoplanowa. W tym roku wśród nominowanych nie zabrakło znanych, obecnych od lat na rynku gwiazd. Pojawiło jednak też kilkoro debiutantów. 

Które z gwiazd mają z tym roku szansę na wygraną w tych kategoriach? I za co są nominowane? Sprawdźcie w naszej GALERII ;-)