Złoto wciąż ma bardzo wysokie notowania. W kolekcji makijażu Rouges Or marki Dior występuje solo lub stanowi tło dla czerwieni. Jest synonimem wyrafinowania i elegancji. O złotej kolekcji pomadek i lakierów marki Dior rozmawiamy z Tyenem, dyrektorem artystycznym marki.

Jak wybierałeś odcienie pomadek i lakierów do paznokci?

Czerwień to dla mnie kolor królewski, hollywoodzki, zdolny ożywić nieprzemijające legendy. Dlatego chciałem stworzyć kolekcję opierającą się właśnie na czerwieni. W ramach kontrastu z szarą pogodą pragnąłem intensywnego odcienia; koloru, który ociepla, w którym jest słońce i światło.

Kiedy powstał pomysł stworzenia tej kolekcji? Czy możesz powiedzieć coś więcej o Twoich inspiracjach?

Wszystko zaczęło się latem 2010 roku, kiedy królowały coraz ciemniejsze odcienie, takie jak czerń czy szarość. Właśnie wtedy pojawił się pomysł ożywienia czerwieni, tak by blask kobiecej urody nie został stłumiony ciemnymi barwami w modzie i by sama czerwień nie stała się blada. Stworzyłem czerwony „promyk słońca”, intensywny, ze złotymi pigmentami. Tylko te drogocenne cząsteczki mogą tworzyć taki blask.

Czy można nałożyć te odcienie na swoją ulubioną czerwień, aby uzyskać złocisty efekt?

Trzeba wybrać odpowiedni odcień, wpadający w brąz jesienią, zbliżony do niebieskiego zimą, prawdziwą czerwień wiosną i przechodzącą w róż latem. Jak najbardziej tak, będzie to świetlisty akcent końcowy. Warto wybrać Rouge Dior w intensywnych kolorach i bawić się nakładaniem kolejnych warstw, aby rozświetlić usta na przykład w porze koktajlowej.

Złota pomadka to wyzwanie. Jakie powinny być usta przed jej nałożeniem?

Oczyszczone i dobrze nawilżone wargi obrysowujemy czerwoną kredką w ciemniejszym odcieniu, aby usta wyglądały pełniej i by powstał odpowiedni efekt. Delikatnie wypełniamy usta złotą pomadką (nr 217), aby uzyskać świetlisty połysk.

1. LAKIER DO PAZNOKCI, NR 871, DIOR, 95 ZŁ. 2. CIENIE DO POWIEK 3 COULEURS SMOKY, NR 481, DIOR, 202 ZŁ. 3. PUDER DIORSKIN POUDRE SHIMMER, DIOR, 219 ZŁ. 4. POMADKI LES ROUGES OR, NR 841 I 217, DIOR, 140 ZŁ. 5. LAKIER DO PAZNOKCI, NR 221, DIOR, 95 ZŁ.