Teatr Kwadrat, tuż przed Halloween i Zaduszkami, przygotował dla swojej publiczności niespodziankę - premierę "Medium" autorstwa Noëla Cowarda. Sztukę przełożył z angielskiego i wyreżyserował Andrzej Nejman, a w obsadzie znaleźli się - Ilona Chojnowska, Paweł Małaszyński, Paweł Wawrzecki, Aldona Jankowska, Maja Hirsch, Agnieszka Sienkiewicz.

Akcja sztuki toczy się w latach 30-tych XX wieku, w willi Państwa Ossowieckich w Konstancinie. Witold (Paweł Małaszyński) jest autorem kryminałów i pracuje właśnie nad nową książką z wątkiem spirytystycznym. Tymczasem w willi pojawia się tajemnicza Madame Arcati (Aldona Jankowska). Podczas seansu wywoływania duchów materializuje się zjawa byłej żony Witolda, która staje się największą "zmorą" obecnej pani domu. Duch jest sprawcą sporego zamieszania. Cała nadzieja w medium - Madame Arcati, która spróbuje odesłać nietypowego gościa w zaświaty.

Ta pełna humoru, barwnych postaci, efektów specjalnych i dreszczyku emocji sztuka cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności. Wśród gości premierowego przedstawienia znaleźli się, m.in.: Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński, Andrzej Andrzejewski, Lucyna Malec, Sonia Bohosiewicz, Antek Królikowski, Klaudia Halejcio. Premiera odbyła się w gościnnych progach IMKI, ponieważ, jak wiadomo, scena Teatru Kwadrat przy Marszałkowskiej wciąż jeszcze jest w remoncie.