W Aioli inspired by MINI na Placu Konstytucji w Warszawie odbyła się 4. edycja aukcji charytatywnej "Ubieramy Vodę". Tym razem licytowano dzieła polskich ilustratorów - Ady Buchholc, Dawida Ryskiego, Jan Kallwejta i Olki Osadzińskiej - oraz limitowaną edycję butelek Vody Naturalnej, "ubranych" w ich rysunki.

- Podczas wcześniejszych edycji swoje dzieła na rzecz aukcji przekazali projektanci mody, marki jubilerskie i polscy malarze współcześni. Dzięki ich sprzedaży do tej pory na konto Fundacji TVN "Nie jesteś sam" trafiło 450 tysięcy złotych. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy polskich ilustratorów - wyjaśnił Michał Niemczycki, prezes zarządu Vody Naturalnej, któremu podczas wieczoru towarzyszyła żona Anna Czartoryska-Niemczycka, oraz ojciec - Zbigniew Niemczycki.

Aukcję poprowadziły dziennikarki TVN - Dorota Wellman i Anna Maruszeczko.

- Myślę, że pomaganie innym to coś naturalnego. Kiedy człowiek sam miał w życiu tyle szczęścia i spotkał na swojej drodze wiele osób, które bezinteresownie mu pomogły, to czuje się zobowiązany, żeby tę dobrą energię oddać innym. Pożytek z bycia osobą rozpoznawalną jest taki, że znana twarz otwiera wiele drzwi, łatwiej jest zachęcić innych do pomocy i uwiarygodnić organizacje i akcje, w których bierze się udział - przyznała Anna Czartoryska.

"Ubieramy Vodę" to wspólna inicjatywa Vody Naturalnej oraz Fundacji TVN. Całkowity dochód z licytacji dzieł przekazany zostanie na rzecz Fundacji TVN "Nie jesteś sam" i przeznaczony będzie na remont Kliniki Rehabilitacji Instytutu Matki Polki w Łodzi.